Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çapraz Fıstık Bere Yapılışı

Büyük , küçük her yaş için çapraz fıstık bere yapılışı yapabilirsiniz. Yapılışını sizlere hem şemalı olarak hemde videolu olarak hazırladık. Kolay bir bere modelleri ve yapılışı. Çok şık duruyor. Tek renk olarak örebilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek için örebilirsiniz. Ebruli, patik iplerle de çok şık duruyor. Bere modellerinden sizlere birçok örnek anlatmaya çalıştık ve anlatmaya devam edeceğiz. Güzel , anlatımlı ve değişik örgü modellerini bulunca kaçırmadan sizler için yayınlamaya çalışıyoruz. Hem bere hem boyunluk örmek isterseniz tığ işi boyunluk – atkı örülüşü tam sizlere göre bir örnek. Tığ işi örgü modellerinden değil de şiş örgü modellerinden şapkalar, boyunluklar örmek isterseniz şiş örgü örme modeli şapka yapılışı şahane bir örnek. Sözü fazla uzatmadan çapraz fıstık bere yapılışına geçebiliriz.

Çapraz Fıstık Bere Nasıl Yapılır?

Çapraz fıstık bere yapılışını sizlere hem şemalı olarak hemde videolu olarak vereceğiz. Sizde rahatlıkla örebileceksiniz. Önce şema ile başlayalım.

Çapraz Fıstık Bere Yapılışı

Şemada siyah nokta ilmek kaydırma, içi boş daire zincir, uzun çizgi trabzan, puff stitch ise fıstık. Aynı yere tığa ip dolayarak 5 kez batıyoruz ve fıstık yapıyoruz. Örmek istediğiniz uzunlukta zincir çekiyorsunuz. Baştaki ve sondaki zinciri birleştirerek halka oluşturuyorsunuz. 3 zincir çekiyorsunuz. 3. zincir üzerine 1 trabzan yapıyorsunuz. 1 zincir çekip başta çektiğimiz 3. zincir ile aynı yere fıstık yapıyorsunuz. Devam ederek 3. zincire trabzan, 1 zincir çekip geriden 1. zincire fıstık yapıyoruz. Örgünün yapılışı bu şekilde. Şapka bittikten sonra tepe kısmında bulunan ilmekleri topluyoruz. Ve ponpon yapıp dikiyoruz. Ve aşağıdaki gibi bir şapkamız oluyor.

İsterseniz düz örüp yan kısımları dikerek yapabilirsiniz.

Çapraz Fıstık Bere Yapılışı 2

Çapraz Fıstık Bere Yapılışı 1

Şimdi şapkanın yapılışını videolu olarak görelim.

Kaynak : https://www.crochetbeja.com/puff-stitch-hat-crochet-pattern-tutorial/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler