Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Patik Örgü Modelleri

Kız çocukları için önü fiyonklu çok güzel bir patik modelleri tarifi hazırladık. Bebek patik örgü modelleri yapılışı için zincir, sık iğne gibi teknikleri kullanıyoruz. Kullandığımız şemayı farkı bebek patikleri modelleri desenleri oluşturmak içinde kullanabilirsiniz. Örgü fiyonk modelleri yerine farklı bir desen süslemesi yapabilirsiniz. Ponponlar dikebilirsiniz. İnci boncuklarla süsleyebilirsiniz. Bebek patik yapılışı için hayal gücünüzü kullanarak birçok deseni örebilirsiniz. Patik dışında örgü ayakkabı modellerini de örebilirsiniz. Mesela parmak arası terliği örgü ayakkabıya çevirdiğimiz örgü çocuk ayakkabısı yapılışı yazımızı inceleyebilirsiniz. Daha fazla anlatımlı model için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni bebek patik modellerinin anlatımını paylaşmada.

Bebek Patik Yapılışı

Hırka, yelek, atkı, şapka, bebek battaniyesi gibi örgülerinizden artan iplerinizle harika patikler örebilirsiniz. Şimdi sizlere hem kendi kızlarınız için hemde hediyelik fikirler olarak örebileceğiniz çok güzel bir örnek hazırladık. Bebek patik örgü modellerinde kullanacağımız şemaları görelim.

Bebek Patik Örgü Modelleri 1

Bebek Patik Örgü Modelleri

Bebek Patik Örgü Modelleri 5

Şemada hangi ay için kaç cm taban öreceğinizin bilgisi mevcut. Yine şemada x ler sık iğne, daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. V ler ise aynı yere 2 sık iğne veya 2 trabzan anlamına geliyor. Artırma yapıyoruz bu kısımlarda. Düğme olarak inci düğmeler kullanıyoruz. Ters V ise eksiltme. Son ilmekleri birlikte örerek yapıyoruz. Fiyonku zincir çekip üzerine sık iğne yapıyoruz. Orta kısımdan ip sarıyoruz ve patiğin üzerine dikiyoruz.

Bebek Patik Örgü Modelleri 3

Bebek Patik Örgü Modelleri 11

Taban kısmı yakından yukarıdaki gibi. Şimdi patiğimizi bitirdiğimizde nasıl görünecek ona bakalım. Çok güzel ve kolay bir patik. Hadi hemen örmeye başlayalım.

Bebek Patik Örgü Modelleri 4

Bebek Patik Örgü Modelleri 9

Bebek Patik Örgü Modelleri 6

Bebek Patik Örgü Modelleri 7

Bebek Patik Örgü Modelleri 8

Bebek Patik Örgü Modelleri 10

Bebek Patik Örgü Modelleri 2

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7171

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler