Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Örgü Modelleri

Anlatımlı örgü modellerinden birçok örgüde kullanacağınız süper bir örnek daha hazırladık. Yelek modellerinde, bebek örgü modellerinde, bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Sizlere yapılışını adım adım resimlerle hazırladık. Ve yine şemalı olarak anlatımını da hazırladık. Anlatım bizden istediğiniz örgü modelinde kullanmak sizden. Tığ işi örgü modellerinden, şiş örgü battaniye modelleri anlatımlı modellere sıkça değiniyoruz. En yeni modelleri anlatımlı olarak hazırlıyoruz. Kimi videolu oluyor, kimi resimli, kimi de şemalı. Bebek örgü modelleri, şallar, yelekler, iğne oyaları, hobi dünyası gibi birçok paylaşımı bulabilirsiniz. Örgü modellerinden birçok örgüde kullanacağınız anlatımlı örgü modelleri yapılışına geçelim.

Örgü Modelleri ve Yapılışı

Model 3 ve katları +2 zincir çekerek başlanıyor. Anlatımlı örgü modellerinin yapılışında istediğiniz ipi kullanabilirsiniz. Ve tığ seçimi olarak iplerin üzerinde bulunan etiketlerde yazan tığ ölçüsüne göre örebilirsiniz. Modelde % 100 pamuklu iplik kullanılmış.

Anlatımlı Örgü Modelleri

Önce örmek istediğimiz örgü modeline göre zincir çekiyoruz. Ve üzerine 2 zincir çekip 3. zincire batarak kafesler yapıyoruz. Daha sonra bu kafeslerin içini şemada yeşil kısımla gösterildiği gibi dolduruyoruz. 3 zincir çekip yuva içine trabzanla batıyoruz. Ve yeni oluşturduğumuz yuvaya yine 3 zincir çekip 5 trabzan yapıyoruz. Ve trabzan üzerine sık iğne ile batıyoruz. Şimdi bu kısımları resimli olarak görelim.

Anlatımlı Örgü Modelleri 1

Anlatımlı Örgü Modelleri 2

Anlatımlı Örgü Modelleri 3

Anlatımlı Örgü Modelleri 4

Anlatımlı Örgü Modelleri 5

Anlatımlı Örgü Modelleri 6

Anlatımlı Örgü Modelleri 7

Anlatımlı Örgü Modelleri 8

Anlatımlı Örgü Modelleri 9

Anlatımlı Örgü Modelleri 10

Anlatımlı Örgü Modelleri 11

 Çok güzel bir model oldu. İstediğiniz renklerle örüp istediğiniz modelde kullanabilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde bu modeli kullanabilirsiniz. İşte çeşitle renklerle ördüğümüz anlatımlı örgü modellerinin duruşu.

Anlatımlı Örgü Modelleri 12

Anlatımlı Örgü Modelleri 13

Anlatımlı Örgü Modelleri 14

Anlatımlı Örgü Modelleri 15

Kaynak : https://mypicot.com/1045.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler