Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Örgü Elbise

Tığ işi örgü modelleri ile hazırlanmış harika bir elbise. Anlatımlı örgü elbise yapılışı için tığ işinden bazı teknikleri kullanıyoruz. Sizde beğendiğiniz tekniklerle, motiflerle elbiseler örebilirsiniz. Anlatımlı örgü elbisenin önce üst kısmını örüyoruz. Daha sonra alt kısma geçiyoruz. Örgü elbise modelleri anlatımlı model için yazlık ipler kullanabilirsiniz. Örgü pantolon modelleri de örebilirsiniz kendinize. Siyah beyaz örgü elbise pantolon modeli hem renkleri ile hemde modeli ile çok beğendiğim çok sevdiğim örneklerden. Örgü elbise örneklerinin içine astar da geçirebilirsiniz. Yaz için merserize ipler, pamuklu ipler, ketenli ipleri çok kullanıyoruz. Doğal liflerle yapılmış terletmeyen sağlıklı ipler. Tabi iplerimize uygun tığlar da seçebilirsiniz. Anlatımlı örgü elbise için anlatım resimlerine geçelim.

Ajurlu Örgü Elbise

Kırmızı tonlarında, örmesi kolay güzel bir model hazırladık. 2 parça dikdörtgen örüp birbirine dikiyor ve üst kısmı tamamlıyoruz. Daha sonra alt etek kısmına geçiyoruz. Kemerle de kullanabilirsiniz. Modeldeki ölçüler göğüs 90 cm, bel 76 cm, etek uzunluğu 101 cmdir. Bu ölçüler size uyuyorsa zincirleri ölçerek örebilirsiniz. Elbisemizin etek ucuna güzel bir kenar oyası yapıyoruz.

Bu ölçülerde bir elbise için 74 x 22 cm 2 adet dikdörtgen parça örüyoruz. Resimdeki gibi dikiyoruz. Kolları istediğiniz gibi uzatabilirsiniz. Anlatımlı örgü elbisede kullanacağımız şema aşağıdaki gibidir.

Anlatımlı Örgü Elbise 11

Dikdörtgen parçaları örelim ve resimdeki gibi dikelim.

Anlatımlı Örgü Elbise 6

Anlatımlı Örgü Elbise 4

Şimdi bel kısmı ile alt eteği örme zamanı. Etek boyunu istediğiniz gibi uzatabilirsiniz. Örgü tunik modelleri olarak da çok güzel duracak bir örnek.

Anlatımlı Örgü Elbise 7

Anlatımlı Örgü Elbise 9

Anlatımlı Örgü Elbise 10

Anlatımlı Örgü Elbise 8

Şimdi anlatımlı örgü elbisenin üstte nasıl durduğuna bakalım.

Anlatımlı Örgü Elbise 5

Anlatımlı Örgü Elbise 3

Anlatımlı Örgü Elbise 2

Anlatımlı Örgü Elbise 1

Anlatımlı Örgü Elbise

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/30067.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler