Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Kazak Örgü Modelleri

Tığ işi örgü modelleri ile harika ve kolay bir kazak tarifi hazırladık. Panço kazak modelleri, asimetrik kazak modelleri tarifleri diyebiliriz. Anlatımlı kazak örgü modelleri için aynı şemayı kullanıp birçok farklı örgü örnekleri ile örebilirsiniz. Artık ipleri değerlendirmek için de süper bir model. Benzer bir modelle örgü hırka modelleri hazırlamıştık. Örgüye yeni başlayanlar ve kendine modelleri örnekler arayanlar içinde süper bir tarif. Tığ işi asimetrik yelek modeli yapılışı motifli asimetrik olarak ördüğümüz çok beğenilen bir model. Asimetrik tığ işi panço yapılışı da çok güzel bir model. Örüp istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Anlatımlı kazak örgü modellerini de öyle.

Anlatımlı Salaş Örgü Kazak Modelleri ve Yapılışları

Anlatımlı kazak örgü modellerinde kullandığımız tığ işi örnek ile daha önce farklı örgülerde ördük. Bebek battaniyesi, bere modelleri gibi örgüler. 1 zincir 1 sık iğne ile yapıyoruz kazağımızı. Ve yine kol kısımlarını, etek kısımlarını ise şiş örgü modelleri ile tamamlıyoruz. Küçük kızlarımız içinde panço olarak örülebilir. Şiş örgü ile tamamlıyoruz demiştik. Dilerseniz şiş örgü karıştırmadan tamamını tığ işi örgü ile örebilirsiniz. Tığ işi lastik modelleri örebilirsiniz kol ve etek ucu kısımları için.

Anlatımlı Kazak Örgü Modelleri

Kazağımızın yapılışı için yukarıdaki şemayı kullanıyoruz. Şemadaki gibi bir boyun boşluğu bırakarak parça örüyoruz. Daha sonra boğaz, kol ve etek uçları için lastik örgü örüyoruz. Ve ortaya harika bir kazak çıkıyor. Anlatımlı kazak örgü modelleri yapılışı için daha detaylı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Şimdi kazağımızın son hallerini görelim.

Anlatımlı Kazak Örgü Modelleri 1

Anlatımlı Kazak Örgü Modelleri 6

Anlatımlı Kazak Örgü Modelleri 5

Anlatımlı Kazak Örgü Modelleri 4

Anlatımlı Kazak Örgü Modelleri 7

Anlatımlı Kazak Örgü Modelleri 2

Anlatımlı Kazak Örgü Modelleri 3

Anlatımlı Kazak Örgü Modelleri 8

Anlatımlı Kazak Örgü Modelleri 9

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/patons-sand-ocean-crochet-poncho/PAC0107-027469M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler