Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Canlı Renkli Bebek Battaniyesi

Yine cıvıl cıvıl bir bebek battaniyesi modeli anlatımlı. Canlı renklerde çok güzel olmuş. Soft renklerde de örebilirsiniz. Erkek çocuk için ,  kız çocuk için rahatlıkla renkleri ile oynayıp ayarlayabilirsiniz. Tığ işi bebek battaniyesi modeli motifli olarak istenilen ebatta örebilirsiniz. Bebek battaniyesi için genelde 90 x 90 olarak örülüyor ama biraz daha büyük olmasını isterseniz 100 x 100 de örebilirsiniz.

Canlı Renkli Bebek Battaniyesi Anlatımı

İlk olarak çok sıkı olmayacak şekilde 6 zincir çekelim. Halka oluşturup 3 zincir çekerek başlayıp içine 16 sık iğne yapalım.

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli

Renk değiştirelim. İpimizi sabitledikten sonra 2 zincir çekelim. Hemen yanına ilmek alıp batalım. Daha sonra iki ilmeği birlikte geçelim. Tığda iki ilmek kalacak. Tekrar iki ilmek alıp yanındaki sıraya batalım. Ve iki ilmeği geçelim. Tekrar ilmek alıp tığda kalan üç ilmeği geçelim. Sıra sonuna kadar bu şekilde örelim.

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 1

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 2

Tekrar renk değiştirelim. Resimdeki gibi ikili trabzanlar yapalım.

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 3

Tekrar renk değiştirelim. İpimizi herhangi bir yerden sabitleyelim. Daha sonra aynı yere 7 zincir çekip sık iğne ile batalım. Daha sonra çok sıkı olmayacak şekilde 4 zincir çekelim. 3 lü gruplar arasına sık iğne ile batalım. Tekrar 4 zincir çekip bir sonraki 3 lü grup arasına batalım. Aynı şekilde bir kez daha batalım. Tekrar  4 zincir çekelim ve tekrar bir sonraki gruba batalım. 7 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batalım. Bu işlemi 4 köşe olacak şekilde tekrar edelim.

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 5

Son sırayı yaptıktan sonra bir sonraki yuvanın üzerine sık iğne ile batalım. Hemen yanındaki yuva içine 4 trabzan yapalım. Diğer yuvaya geçip tekrar 4 trabzan yapalım. Hemen yanındaki yuvaya sık iğne ile batalım. Daha önceki turda 7 zincirin içine 6 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 6 trabzan daha yapalım. Hemen yanındaki ilmeğe sık iğne ile batalım ve aynı işlemleri sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 6

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 7

Beyaz renkli ipe geçelim. Köşenin bitiminden beyaz renkli ipi sabitleyelim. 7 zincir çekelim ve dörtlü grubun ortasına sık iğne ile batalım. 4 zincir çekelim. Köşenin başına batalım. 6 zincir çekip köşenin tepesine batalım. 3 zincir çekip aynı yere batalım. Tekrar 6 zincir çekelim. Köşenin sonuna batıp aynı şekilde örmeye devam edelim.

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 8

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 9

Fotoğrafta gördüğünüz gibi hazırladığımız yuvaların üzeni trabzanlar yapalım.

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 10

Ve ilk motifimiz bitti. Farklı renklerde örülmüş şeklini göreceksiniz.

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 11

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 12

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 13

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 14

Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 15

Kaynak : http://haakkamer7.blogspot.com/2013/10/patroon-granny-square.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler