Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Sevimli Arı Çıngırak Yapılışı

Herkese Merhaba. Melek yavrularımız için arı maya çıngırak yapımını anlatıyoruz. Daha önce amigurumi kedi çıngırak yapılışını göstermiştik. Birde sevimli arı çıngırak yapılışını gösterelim istedik. Amigurumi arı maya oyuncak yapılışı da sitemizde mevcut yapmak isteyenler için.

Amigurumi Sevimli Arı Çıngırak Yapılışı

Malzemeleri

  • Sarı, kahverengi, beyaz iplik
  • Tığ
  • Makas
  • Boncuk
  • Çıngırak
  • Plastik aparat

Amigurumi Sevimli Çıngırak Yapılışı

Sarı iplikle 2 zincir çekip halka oluşturalım. Daha sonra içine 6 sık iğne yapalım.

Amigurumi Sevimli Çıngırak Yapılışı 8

Bir sonraki turda her sıraya iki kez batarak 12 sık iğne yapalım. Şimdi arttırmalara devam ediyoruz. Şimdiki turda bir ör bir arttır, sonraki turda 2 ör bir arttır ve devam ederek 3 ör bir arttır, 4 ör bir arttır olarak devam ediyoruz örmeye. 5 ör bir artır olarak bir sıra örelim. 2 sıra artırma ve eksiltme yapmadan örelim. Daha sonra siyah boncukları göz olması için dikelim. Kahve iple ağzını işleyelim. Pembe iple yanaklarını işleyelim.

Amigurumi Sevimli Çıngırak Yapılışı 3

Kahverengi iplikle 3 sıra örelim. Tekrar sarı ipliğe geçip 3 sıra artırma ve eksiltme yapmadan örelim. Tekrar kahve iple 3 sıra örelim. Sarı ipliğe geçelim. 2 sıra arttırma yapmadan örelim. Şimdi 5 ör bir ekslit olarak bu turu tamamlayalım.

Amigurumi Sevimli Çıngırak Yapılışı 2

Kahverengi ipliğe geçelim. İçine plastik aparatın içine çıngırağı yerleştirip örmeye devam edelim. 4 ör bir eksilt, 3 ör bir eksilt, 2 ör bir eksilt olarak. Bir sıra 12 sık iğne olarak örelim. Bir ör bir eksilt olarak turu tamamlayalım. Ve 3 sıra artırma yapmadan örüp bitirelim.

Amigurumi Sevimli Çıngırak Yapılışı 9

Kahverengi iplikle gözlerin hizasından resimdeki gibi 12 zincir çekelim. 3. zincirden itibaren sık iğne yapıp arının üzerine dikelim.

Amigurumi Sevimli Çıngırak Yapılışı 7

Beyaz iplikle kanatları için 6 zincir çekelim. 2. zincire sık iğne yapalım. Yanındaki zincire 1 tekli trabzan yapalım. Sonraki zincire 1 trabzan yapalım. Yanındaki zincire tığa iki kez ip dolayarak 3lü trabzan yapalım. Yanındaki zincir içine 7 3lü trabzan yapalım. Devam ederek yanındaki zincir içine bir 3lü trabzan yapalım. Şimdi sırası ile 1 trabzan, 1 tekli trabzan 1 sık iğne yapıp bitirelim. Aynı şekilde bir kanat daha örelim. Ve arının üzerine dikelim.

Amigurumi Sevimli Çıngırak Yapılışı 4

Amigurumi Sevimli Çıngırak Yapılışı 5

Ve sevimli tığ işi arı hazır.

Amigurumi Sevimli Çıngırak Yapılışı 1

Kaynak : guidecentr.al

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler