Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Roket Kalemlik Yapılışı

Amigurumi modellerine yepyeni bir tarif ekliyoruz. Sırada amigurumi roket kalemlik yapılışı hazırladık. Adım adım nasıl örüldüğünü öğrenecek kendimize veya çocuklarımıza örgü kalemlik modellerini öreceğiz. Sık iğnelere ve sevdiğimiz ip renkleriyle kendimize çok güzel kalemlikler örüyoruz. Kalemliğe geçmeden ise öncesinde farklı kalemliklerde değinelim. Sadece örgülerde değil çeşitli malzemelerle, atık malzemelerle de kalemlikler yapabiliriz. Mesela atık malzemelerden kalemlik yapımı keçeleri de kullanarak yapılan modellerden. Plastik su şişelelerini kullanarak organizerler, kalemlikler yapabiliriz. Kalemlik yapımı için plastik kanvasları da kullanabilirsiniz. Önceki içeriklerimizde plastik kanvas ile kalemlik nasıl yapılır inceleyebilir öğrenebilir yapabiliriz. Örgü kalemlik yapımı için tığ işi motifler, şiş örgüler, amigurumi modellerini kullanabiliriz. Amigurumi roket kalemlik yapılışı için adımlara geçiyoruz.

Amigurumi Roket Kalemlik Nasıl Yapılır?

10 katlı pamuklu iplik ve 5 mm tığla roket kalemliğimizi örüyoruz. Kırmızı, beyaz renkleri ana renk olarak kullanıyoruz. Pencereler için mavi renk kullanacağız. İçinde boya kalemlerimizi, yazı kalemlerimizi koyabiliriz. Tığlarımızı koyabiliriz. Tığ işi kalemlik modellerini örüp hediyelik fikirler olarak sevdiklerimize verebiliriz.

Amigurumi Roket Kalemlik Yapılışı

Kalemliğimizi tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Çok güzel değil mi. O halde hemen anlatıma geçelim. Amigurumi roket kalemlik yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler