Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Pasta Yapılışı

Bugün kızım iki yaşına giriyor. Bende ona doğum günü pastası yapmaya karar verdim. Çok güzel olmalıydı. Tüm pastalardan farlı olmalıydı. Masallardan çıkmış tüm kızların hayalini süsleyen bir pasta olmalıydı. Sonunda yaptım. Rengarenk bir pasta oldu. Tıpkı kızımın hayallerindeki gibi. Çok güzeldi. O çok beğendi ve yanından hiç ayırmak istemiyor. Sizin de yapmanız için tarifini hemen paylaşacağım. Amigurumi tığ işi pasta için malzeme listemiz renk renk ipler ve tığ.

Amigurumi Pasta Yapılışı

Amigurumi Tığ işi Pasta Nasıl Yapılır ?

Sihirli halka ile başlıyoruz. İstediğiniz renkte iplik kullanabilirsiniz. Düz tek renk iple de örebilirsiniz. Simli iplerle de örebilirsiniz. Sihirli halka içine 5 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra sayıları arttırarak devam ediyoruz. Başta her sıraya iki kez batıyoruz. Daha sonra bir ör bir arttır. İki ör bir arttır. Üç ör bir arttır ve dört , beş örme arttırmadan sonra iki sıra arttırma ve eksiltme yapmadan devam ediyoruz. Mavi renge geçip bir önceki sıranın arka ilmeğine batıyoruz. Ve yine bir sıra arttırma yapmadan örüyoruz. Turuncu ile devam ediyoruz. Her sıraya iki kez batıyoruz. Bir sonraki turda ise bir ör bir arttır olarak devam ediyoruz. Daha sonra 3 sıra turuncu ile arttırma yapmadan örüyoruz. Kırmızı renge geçiyoruz. İlk sırayı arkadaki ilmeğe batarak örüyoruz. Daha sonra 14 sıra kırmızı ile devam ediyoruz. Mavi renge geçiyoruz. Yine arka ilmeğe batıyoruz. 3 sıra mavi iplikle amigurumi pastayı örüyoruz.

Amigurumi Pasta Yapılışı 1

Şimdi arka ilmeklere ördüğümüz kısımların ön ilmeklerine yeşil ve pembe iple ipi sabitledikten sonra aynı yere bir tekli trabzan, 4 ikili trabzan, 1 tekli trabzan  yapıyoruz. Daha sonra 4  ilmek atlayıp tekrar yapıyoruz. Krem Şantisi için 12 zincir çekiyoruz. Her sıraya iki kez batıyoruz. Mum için sihirli halka içine 6 sık iğne yapalım. Bir sonraki sırada her sıraya iki kez batalım ve istediğimiz uzunlukta olana kadar devam edelim. Mumun fitili için mumun ortasından beyaz ip geçirelim ve düğüm atalım. Mum istediğimiz boyutta oldu ise içini elyaf ile doldurabiliriz. Pastayı dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Pasta bittiğinde içine ona uygun köpük kesip yerleştirebilirsiniz. Yada elyaf doldurabilirsiniz.

Amigurumi Pasta Yapılışı 2

Tarifin orijinal haline kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.  Aşağıda farklı şekillerde süslenen pasta örneklerini görebilirsiniz.

Amigurumi Pasta Yapılışı 3

Amigurumi Pasta Yapılışı 4

Amigurumi Pasta Yapılışı 5

Amigurumi Pasta Yapılışı 6

Amigurumi Pasta Yapılışı 7

Amigurumi Pasta Yapılışı 8

Amigurumi Pasta Yapılışı 9

Amigurumi Pasta Yapılışı 10

Amigurumi Pasta Yapılışı 11

Amigurumi Pasta Yapılışı 12

Kaynak : https://ak-at-home.blogspot.com/2014/04/crochet-taart.html

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Amigurumi Pasta Yapılışı”
 1. neval ertür dedi ki:

  çok güzel bir tarif çok teşekkürler ördüm ama tabanı nasıl olacak tarif edebilirmisiniz ltf

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Neval Hanım çok teşekkür ederiz. Taban için yine aynı şekilde sihirli halka yaparak başlayıp artırmalarla devam ediyorsunuz. Üst kısım ve alt kısım eşit büyüklükte olana dek. Ve sonra iki kısmı sık iğne ile birleştirebilirsiniz.

 2. neval dedi ki:

  Çok teşekkür ederimm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler