Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Alize Örgüleri Anlatımlı

Örgü yelek modellerinde, etol şal modellerinde kullanacağınız harika bir örnek. Alize ipleri ile çok güzel olmuş. Bence bebe yünleri ve diğer farklı iplerle bebek örgüleri olmak üzere birçok örgüde kullanabiliriz. Bebek şapka modelleri çok güzel olur mesela. Bebek örgü modellerinde tulumlar örebilirsiniz. Yelekler örebilirsiniz. Hırkalar örebilirsiniz. Ön kısma desen uygulaması yaparak ve sırt kısmını desensiz düz bırakarak bebekler rahatsız olmadan alize örgüleri anlatımlı modeli kullanabilirler. Çeşitli iplerle çeşitli örgü modellerinde kullanılabilir. Kat kat iplerle, lif ipleri ile lif modellerinde, bebek battaniyesinde kullanılabilir. Mimuu.comda sizlere videolu anlatımlı modellerimiz arasına çok sevilecek birçok örgüde kullanılacak bir model anlatımı daha ekliyoruz.

Alize Angora Örgü Modelleri

Alize angora iple örülmüş alize örgüleri anlatımlı bir model tarifi hazırladık. Birçok iple örebileceğiniz bir örnek. Hemen kısaca yapılışına değinelim. Daha sonra videosunu izleyeceğiz. Alize angora gold, 3 numara tığla örülmüş fıstıklı bir örnek.

Alize Örgüleri Anlatımlı 1

Alize Örgüleri Anlatımlı 2

Bir örnek 8 zincir üzerine kuruluyor. Zincirleri 8 ve katları olarak hesaplayabilirsiniz. Dilediğiniz alanda uygulayabileceğiniz tığ işi örgü modelini farklı iplerle de deneyebilirsiniz. Zincir üzerine trabzan olarak sıra sonuna kadar örüyoruz. Sıra başında 4 tane ikili trabzan örüp 2 tane zincir çekiyoruz. 3 ilmek atlayıp 4 ilmeğe ikili trabzan yapıp 2 zincir çekip yine ayni ilmeğe ikili trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip 4. ilmeğe sık iğne olarak ilmeği sabitliyoruz. Modelimizin ilk sırası bu şekilde kuruluyor. Sıra sonunda yine 4 ikili trabzanla sırayı tamamlıyoruz. Bir üst sırada sıra başında ve sıra sonundaki trabzanlarımızı örüyoruz. 2 zincir çekip oluşturduğumuz yuvanın içine 8 tane ilmek alıp tığın üstünde biriktirdikten sonra ilmekleri 2 şer 2 şer kapatıyoruz. 4 zincir çekerek ilmeği aynı yuvanın içine sabitliyoruz. Zincir çekip sık iğne yaptığımız ilmeğin üstüne trabzan yapıyoruz. Modelimiz bu sırada bu şekilde ilerliyor ve bu şekilde devam ediyor.

Alize Örgüleri Anlatımlı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler