Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ajurlu Lastik Yapımı

Şiş örgü modellerinden yeni bir lastik yapılışı hazırladık. Yazlık örgü modellerinde çok güzel duracak özellikle. Ajurlu lastik yapımı ile başladıktan sonra üzerine istediğiniz örneği kurarak örebiliriz. Ajurlu lastik başlangıcı bebek örgülerine de çok yakışıyor. Sizin ellerinizden çıkan örgüler çok güzel olacaktır. Lastik modellerinden paylaştığımız elastik lastik örgü nasıl örülür detaylı anlatımla hazırladık. Çok sevilmişti. Örgü yelek modellerinde çok kullanılıyor özellikle. Değişik örgü başlama teknikleri çiçekli lastiklerden. Yazlık örgüler, bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Hırkalarda, kollarda – yakalarda – etek uçlarında kullanabiliriz. Örgü kenar süslemeleri için önceki yazılarımı da inceleyebilirsiniz. Burada birkaç tanesinden bahsettik. Şimdi yeni modelin yapılışına geçelim. Ajurlu lastik yapımı özellikle yazlık örgülerde muhteşem duracak.

Ajurlu Lastik Nasıl Örülür?

Pamuklu ipler, keten ipler veya yünlü ipler…. Hırkalar, yelekler, bebek battaniyesi veya bebek örgüleri. Her örgüde kullanabileceğimiz bir lastik. Şiş ile paspas ördüğünüzde kenarında, kenar süsü olarak lastiği örebilirsiniz. Mesela tüm paspası bitirdikten sonra misinalı şişle ilmek toplayarak yada örgünün başında lastiği yapabiliriz. Tığ oyaları ile kenar süslemeleri yapabiliriz.

Ajurlu Lastik Yapımı

Lastiğimiz bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Çok güzel duruyor. Çeyizlik yelek modellerinde yeni bir görünüm katmak isterseniz ajurlu lastik yapımı ile başlayabilirsiniz. Şimdi tüm detayları ile lastiğimizin nasıl örüldüğüne geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler