Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ağaç Vazo Nasıl Yapılır ?

Ağaç Vazo Nasıl Yapılır ? 3

Ağaçtan yapılan tasarımlar günümüzde oldukça çok kullanılmakta. Dekoratif ağaç servis tabakları, ağaç duvar rafları, ağaç sehpalar. Bizler de ağaçtan evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir vazo anlatacağız. Ağaç vazo için çeşitli boylarda ağaca , sıcak silikon, konserve kutusu, el testeresine ihtiyacımız olacak. Ağaç dallarını bahçenizden ya da marangozdan temin edebilirsiniz.

Ağaçtan Vazo Yapılışı

 

Ağaç Vazo Nasıl Yapılır ? 4

Malzemelerimizi temin ettikten sonra dekoratif ağaç vazo yapılışına başlayabiliriz. Öncelikle farklı boylardaki ağaç dallarını 1,5 cm uzunluğunda el testeresi ile keselim. Daha sonra konserve kutusunu temizleyelim. Temizlediğimiz konserve kutusunun üzerinde tutkal kalıntıları kalabilir. Bunları bir beze sıvı yağ döküp tutkal kalıntıları gidene kadar ovalım.

Ağaç Vazo Nasıl Yapılır ?

Ağaç Vazo Nasıl Yapılır ? 1

Ağaç Vazo Nasıl Yapılır ? 2

 

Aralarında çok fazla boşluk bırakmadan ağaç dallarını teneke konserve kutusunun üzerine sıcak silikon ile yapıştıralım. Ağaç dallarını yapıştırıp bitirdikten sonra isterseniz üzerine çiçekte ekleyebilirsiniz. Bittiğinde çok şık ağaçtan kendi ellerinizle yaptığınız dekoratif bir vazonuz olacak. Kız arkadaşınız, kardeşiniz, anneniz veya büyükanneniz için mükemmel bir hediye olacak.

Ağaç Vazo Nasıl Yapılır ? 3

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler