Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

5 Orijinal Cam Kavanoz Geri Dönüşüm Fikirleri

Geçtiğimiz günlerde sizlerle cam şişe üzerinden etiket nasıl çıkartılır paylaşmıştık. Büyük çoğunluğumuz cam kavanozları tekrar gıda saklamak için kullanıyoruz. Ancak cam kavanozları kullanmanın birçok geri dönüşüm projesi yapabilirsiniz. Yazımızı okumaya devam edin. Sürpriz olacak.

Cam kavanoz makyaj çantası yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tutkal ve sim. Dekupaj tutkalı kullanabilirsiniz. Şişenin içine tutkal sürüp simi dökmek ve her tarafına şişeyi çevirerek, sallayarak yaymak. Daha sonra fazla kısımları gazete kağıdı üzerine dökebilirsiniz. Sonunda süslemek için kurdele kullanabilirsiniz.

Cam Kavanoz Geri Dönüşüm 5 Orijinal Fikir 5

Cam kavanoz boyamalarınızı bir organizer olarak kullanabilirsiniz. Tıpkı resimdeki gibi. Bir ahşap tahta üzerine kağıt yapıştırarak daha dekoratif hale getirebilirsiniz. Ve üzerine askılar takarak kullanışlı hale getirebilirsiniz. Cam kavanozların etrafına tel sarıp asabilirsiniz. Çok şık bir organizer olur. Ev dekorasyonunda istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Cam Kavanoz Geri Dönüşüm 5 Orijinal Fikir 7

Küçük cam kavanozların kapaklarını süsleyebilirsiniz. Krema efekti ile süsleyebilir üzerine kum boncuklardan serpip şekerleme havası verebilirsiniz. Baby shower, 40 mevlüdü, bebek şekeri, doğum günü için ucuza mal ettiğiniz çok güzel hediyelikleriniz olur. İçine küçük şekerlemeler veya farklı süsler koyabilirsiniz. Lavanta gibi. Kurdele ile süsleyebilirsiniz.

Cam Kavanoz Geri Dönüşüm 5 Orijinal Fikir 3

Cam kavanozlardan resimdeki gibi raflar üzerine monte ederek kullanabilirsiniz. İçine bir çiçek yerleştirerek çok doğal bir vazonun olur. Kapağı rafa vida ile tutturarak yapacağız. Çiçek koyacaksak içine rafta ve kapakta küçük bir delik açmayı unutmayalım. Aynı şekilde baharatlıklar da yapabilirsiniz.

Cam Kavanoz Geri Dönüşüm 5 Orijinal Fikir 4

Cam kavanozdan kar küresi yapabilirsiniz. Daha önce sizlere evde kar küresi nasıl yapılır anlatmıştık.

Cam Kavanoz Geri Dönüşüm 5 Orijinal Fikir 6

Peçete tekniği cam kavanozları boyama yaparak çok şık vazolar ve dekoratif objeler, baharatlıklar yapabilirsiniz.

Cam Kavanoz Geri Dönüşüm 5 Orijinal Fikir 2

Cam Kavanoz Geri Dönüşüm 5 Orijinal Fikir 1

Cam Kavanoz Geri Dönüşüm 5 Orijinal Fikir

Kaynak : http://bricolaje.facilisimo.com/5-originales-ideas-para-reciclar-tarros-de-cristal_1133647.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler