Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Cam Şişe Boyama

Hobi dünyasından harika bir çalışma hazırladık. Cam şişe boyama. Hem basit bir teknikle cam şişe boyama nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Hemde aynı teknikle yapılmış birkaç örneğe değineceğiz. Sizde bu modellerden yola çıkarak kendi tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz. Cam şişe boyama için çeşitli boylarda şişeler, soda şişeleri, cam kavanozlar boyayabilirsiniz. Daha sonra içine çiçek yerleştirebilirsiniz ve vazo olarak kullanabilirsiniz. Cam şişeden mumluk yapımı çalışmaları yapabilirsiniz. Cam şişe boyama teknikleri olarak akrilik boyalar, cam boyaları, sprey boyaları kullanabilirsiniz. Sprey boya ile cam kavanoz boyama yaparken şişe etrafına lastik, ip bağlayıp boyama işlemi bittikten sonra sökebilirsiniz. Desenler oluşturabilirsiniz. Soda şişesi süsleme ve örneklerini inceleyebilir ve çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Dekupaj teknikleri uygulaması yapabilirsiniz.

Cam Şişe Boyama Örnekleri

Cam şişe boyama yapılışı ve örnekleri hazırladık. Sizlere önce 3 desende cam şişesi boyaması nasıl yapılır ondan  bahsedeceğiz. Daha sonra örnekleri inceleyeceğiz. Peçete dekupaj, mandala desenleri, dekupaj kağıdı uygulamaları yapabilirsiniz. Taşlar, boncuklar, yarım inciler ile süsleyebilirsiniz. Önce cam boyama nasıl yapılır onunla başlayalım.

Şişemizi iyice yıkıyor ve kuruluyoruz. Daha sonra kapanana kadar akrilik boyalar ile boyuyoruz. Hangi tekniği uygulayacağımıza karar veriyoruz. Desen uygulaması yapacaksak boya kuruduktan sonra şişe üzerine kurşun kalem ile deseni hafifçe çiziyoruz.

Daha sonra çizdiğimiz desene göre boyamalarımızı yapıyoruz. Tüm boyama işlemi bitik kuruduktan sonra vernikliyoruz. Ev dekorasyonumuzda istediğimiz yerde kullanıyoruz. Süper oldu. Şimdi bu aşamaları resimlerle inceleyelim.

Adım adım cam şişe boyama çeşitlerinden bir örnekten bahsettik. Şimdi bu yolla ve benzer tekniklerle yapılmış diğer çalışmalara bir göz atalım.

Kaynak: https://teresacintra.blogspot.com/2015/04/garrafas-recicladas.html?m=1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler