Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Saatte Şapka Nasıl Örülür?

Örgüye yeni başlayanlar için, örgü örmek ama zaman bulamayanlar için 3 saatte şapka nasıl örülür güzel bir şema hazırladık sizlere. Sık iğne ve tekli trabzanla yaptığımız çok kolay bere modelleri yapılışı var sırada. Tığ işinde sık iğne ve tekli trabzan yapmayı biliyorsanız 3 saatte bu şapkayı rahatlıkla örebilirsiniz. Bilmiyorsanız daha önce tığ işi tekniklerini anlatan çok güzel yazılar paylaşmıştık onları inceleyebilirsiniz. Tekli trabzanı önden batarak şekil veriyoruz. Ve renkli, kendinden desenli ip seçiyoruz ve şapkamız çok harika oluyor. Çok kısa sürede tamamlayacağınız başka modellerimiz var. Mesela boyunluk örmek isterseniz videolu, 30 dakikada boyunluk modeli yapılışını inceleyebilirsiniz. 30 dakikada şapka yapılışı da ilginizi çekebilir. Kısa sürede kendinize şapkalar örebilir ve soğuk havalarda kullanabilirsiniz. Hadi şimdi 3 saatte şapka yapılışına geçelim.

Bere Nasıl Örülür Resimli Anlatım

Şapka, bere çok kısa sürede tamamlıyoruz. Çok kolay bir model. Kalın ip ve 5 mm tığ ile ördüğümüz bir örnek. Kadife ipler, peluş ipler kullanabilirsiniz. En altta bulunan kaynak kısmından videosuna ulaşabilirsiniz. Şemadan da videoya gerek kalmadan takip edebilirsiniz. 3 saatte şapka nasıl örülür hemen şema ile başlayalım.

3 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 8

Şemada + lar sık iğne, kancalar önden batarak tekli trabzan anlamına geliyor. V ler ise artırma. Aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. Sihirli halka ile başlıyoruz. Orjinal modelde pamuklu iplik ile ponponlu ip karıştırılarak yani 2 kat olarak örülmüş. 1. turda sihirli halka yaptıktan sonra 1 zincir ile başlayıp 10 sık iğne yapıyoruz. 2. tura geldiğimizde sıra sonuna kadar 1 sık iğne, 1 önden batarak tekli trabzan diye devam ediyoruz. Ve şemadaki gibi örmeye devam ediyoruz.

3 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 4

3 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 3

3 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 9

3 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 7

3 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 2

3 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 1

3 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 5

3 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 10

3 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 11

3 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 12

3 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 6

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7537

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler