Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Boyutlu Tığ İşi Şapka Yapılışı

Şahane bir model daha hazırladık. Videolu anlatımlı 3 boyutlu tığ işi şapka yapılışı. Şallar, bluzlar, yelekler, boyunluklar, saç bantları, bebek battaniyesi modelleri yapılabilir. Her yaş için uygun bir örnek. Erkek içinde , kız içinde yapabilirsiniz. Bere modellerinden sizlere en yeni örnekleri hazırlamaya devam edeceğiz. Son paylaştığımız gökkuşağı örgü şapka yapımı da şişle baykuş çocuk beresi yapımı da çok güzel bir model. Daha fazla model için her zaman olduğu gibi mimuu.com ziyaret etmeniz yeterli.

3 Boyutlu Şapka Nasıl Yapılır?

3 Boyutlu Tığ İşi Şapka Yapılışı

Yapılışı kolay ve birçok modelde kullanacağınız şık bir örnek. Bebek battaniyesi modellerinde, yatak örtüsü modellerinde de kullanabilirsiniz.

Örmek istediğiniz uzunluğa göre , modele göre zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra zincirin üzerine istediğimiz kalınlıkta tığ işi lastik yapıyoruz. Nasıl bir lastik modeli uygulamak istediğinizi kendi zevkinize göre tercih edebilirsiniz. Videoda anlatılan modelde çok şık bir lastik örneği. Lastik bittikten sonra modeli uygulamaya başlıyoruz. Örgüye devam ederek tura 3 zincir ile başlıyoruz. Yanından devam ederek 8 trabzan yapıyoruz. Bu trabzanların son ilmeklerini örmeden yapıyoruz. Ve sonda tüm 9 trabzanın son ilmeklerini birlikte örüyoruz.  Hepsini ördükten sonra son yaptığımız trabzanla aynı yere batıp aynı yere 9 trabzan yapıyoruz. Son ilmeklerini örerek. Bir sonraki trabzandan devam ederek bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. Tur sonuna geldiğimizde başlangıç noktasında bulunan trabzanla aynı yere batarak 9 trabzan yapıyoruz. Son ilmekleri toplayarak geldiğimiz kısma ilmek kaydırma ile batıp bağlıyoruz.

2. tura geldiğimizde ilmekleri toplayarak yaptığımız kısımlara 9 trabzan yapıyoruz. Tek tek yaptığımız 9 trabzanlı kısımda ilmekleri toplayarak yapıyoruz. 3 boyutlu tığ işi şapka nasıl yapılırmış videolu olarak görelim.

 

Benzer İçerikler
5 thoughts on “3 Boyutlu Tığ İşi Şapka Yapılışı”
 1. Alžbeta Jendrálová dedi ki:

  Veľmi pekné.

  1. gülbeyaz dedi ki:

   bellicimo
   muhteşem olmuş

 2. Gracinha Braz dedi ki:

  Nossa! Quanta coisa linda!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler