Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zürafa Kırlent Modeli Nasıl Yapılır?

Daha önce kırmızı başlıklı kız kırlent modeli paylaşmıştık. Bugün bir yeni model daha paylaşıyoruz. Zürafa kırlent modeli yapılışı. Çocuklarınızın odasında çok şık duracak tığ işi kırlent modelleri. Kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla örebilirler. Aynı ölçülerde örüp üzerine istediğiniz aplike modellerini ekleyebilirsiniz. Ev dekorasyonuna çok şık kırlent modelleri yapabilirsiniz.

Zürafa Örgü Kırlent Modeli Yapılışı

Kırlenti örerek başlayalım. 2 parça örüp birleştiriyoruz. Karışlıklı sık iğne ile. 50 zincir çekerek başlıyoruz. 2. zincir üzerinden başlayarak tüm zincirler üzerine sık iğne yapıyoruz. 49 sık iğnemiz olacak. 3 zincir ile tura başlayıp tüm sık iğneler üzerine trabzan yapıyoruz.

Bir sıra sık iğne bir sıra trabzan şeklinde istediğimiz uzunluğa gelene kadar örüyoruz. Yaklaşık 37 tur daha. Sonrasında bitiriyoruz. İki parçayı da ördükten sonra karşılıklı sık iğne ile parçaları birleştiriyoruz.

Zürafa Yapılışı 

34 zincir çekerek başlayalım. 2. zincirden itibaren üzerine sık iğne yapalım. 33 sık iğne olacak. 1 tur daha 33 sık iğne olacak şekilde örelim. Diğer turda kenar kısmından eksiltme yaparak 31 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda tekrar eksiltme yapalım. ( Eksiltlmeleri size bakan taraftaki iki ilmeğe batarak aynı anda örerek yapıyorsunuz. ) 30 sık iğne yapalım. Bir tur eksiltme yapmadan 30 sık iğne olarak örelim. Sonra eksiltme yapalım 28 sık iğne olsun. Ve 28 sık iğne olarak 3 tur örelim. Eksiltmelere devam ediyoruz. 23 sık iğne olana kadar ( 3 tur eksiltme yani ) örüyoruz. Ve 1 tur 23 sık iğne olarak örüyoruz.

Eksiltme yapıp 22 sık iğne olarak örüyoruz. 3 sıra 22 sık iğne olarak örüyoruz. Bu turda 21 sık iğne örüyoruz. 6 sıra 21 sık iğne olarak örüyoruz. 18 sık iğne yapıyoruz eksilterek. 3 sıra 18 sık iğne olarak örüyoruz. 12 sık iğne yapıyoruz bu turda. 1 tur 12 sık iğne olarak örüyoruz.

Bu turda 11 sık iğne yapıyoruz. Eksiltme yaparak devam edip 9 sık iğneye ulaşıyoruz. 4 sıra 9 sık iğne olarak örüyoruz. Tekrar eksiltme yapıp 8 sık iğne yapıyoruz. Ve 10 sıra 8 sık iğne olarak örüyoruz.

Bu kısımda artırma yapıyoruz. 5 zincir ekleyip üzerine sık iğne yaparak devam ediyoruz. 12 sık iğne elde ediyoruz. Bir sonraki turda son sıraya aynı yere 2 kez batıp 13 sık iğne elde ediyoruz. Diğer turda ise son sıra ve baştaki sıraya aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. Ve ortaya aynı yere 2 sık iğne yapıp 16 sık iğne yapıyoruz. 2 sıra 16 sık iğne olarak örelim. Diğer turda son sırada eksiltme yapıp 15 sık iğne yapalım. Şimdiki eksiltmede 13 sık iğne yapalım. 7 sık iğneye düşüp sonra 3 sıra örerek bitirelim. Zürafanın beneklerini tohum işi ile yapalım.

Kırlentin üzerine monte edip bitirelim. Orjinal tarif aşağıdadır. Biraz anlatım karışık gelmiş olabilir ama kolay . Tığ ve ipi elinize almanız yeterli.

zürafa şeklinde yastık modeli orjinal metin

Zürafa Kırlent Modeli Nasıl Yapılır?

Kaynak : http://www.redheart.com/free-patterns/giraffe-pillow

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler