Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yelek Örneği Örgü Modelleri

Yelek modellerinden harika bir tarif  hazırladık. Yazlık örgü modellerinde de kullanabileceğiniz bir model. Tarifi hem yazılı hemde videolu olarak hazırlandı. Videodan takip ederek örgü modellerini kolaylıkla örebilirsiniz. Şal modellerinde etol şal modelleri olarak da örebilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz çok güzel bir örnek. Yelek örneği örgü modelleri olarak angora iplerle, simli iplerle harika duracak bir model. Hemen tarifine geçelim.

Yelek Modelleri Örgü Anlatımlı

Modelde orta kalınlıkta bir iplik ve 2 numara tığ kullandık. Sizler farklı iplerle de örebilirsiniz. Yelek örneği örgü modelleri yapılışına kısaca değinelim.

Yelek Örneği Örgü Modelleri

54 zincir çekerek başlıyoruz. 2 örnek üzerinden anlatılmış. 5 zincir çekelim 6 zincire batalım ve 2 çekmeli 1 tane trabazan yapalım. 2 zincir çekelim. Alttan 3 zincire batalım 1 tane trabzan yapalım. Sıra boyunca bu işlemleri tekrar ederek yuva hazırlıyoruz. 4 zincir çekelim. Geriye dönüp ilk zincirle birlikte trabzan yapalım. 2 tane yuva yapalım. 5 tane zincir çekelim. 3 yuvanın başına batalım 2 ilmeği çekelim dolayalım aynı yere batalım. 2 ilmek çekelim aynı yare 1 kez daha batalım 2 ilmeği çekelim kalan ilmekleri çekip 3 tane yarım trabzan yapalım. 5 zincir çekelim 2 yuva yapalım. 5 zincir çekelim 3 yuvaya 3 tane yarım trabzan yapalım. Sıra bitimine kadar devam edelim. 4 zincirle birlikte 2 tane yuva yapalım.

Yuva aralarında 2 zincir çekelim. 4 tane zincir çekelim ve 5 zincire sık iğne yapalım. 4 zincir çekelim ilk zincire 1 tane sık iğne yapalım. Yuvaları aynı örelim. Diğer örneği de aynı yapalım,. 4 zincirle birlikle köşedeki 2 tane yuvayı yapalım. 4 zincir çekelim sık iğneye batalım. Yanındaki sık iğneye de batalım 1 tane sık iğne yapalım. 4 zincir çekelim İlk zincire 2li trabzan yapalım 2 zincirle birlikte 2 tane yuva yapalım. Sıramızı tamamlayalım. 4 zincir çekelim geriye dönüp köşedeki 2 yuvayı yapalım. 5 tane zincir çekeli. Ortadaki sık iğneye batalım yarım 3 tane trabzan yapalım. 5 zincir çekelim. İlk zincire batalım 2li trabzn yapalım bununla birlikte 2 tane yuva yapalım. Sırayı tamamlayalım. İlk örnek 5 sırada bitiyor. Arasına alttaki yuva sayısı kadar yuva hazırlıyoruz. 1 sırdan başlayıp üzerine 2 örneği yapıyoruz.

Yelek Örneği Örgü Modelleri 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler