Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Şiş Örgü Elmas Modeli Nasıl Yapılır ?

Merhaba Arkadaşlar. Çok güzel bir örgü modelinden bahsetmek istiyorum sizlere. Elmas örgü modeli. Her türlü örgülerinizde kullanabileceğiniz çok şık bir model. Örgü hırka modelleri, bebek battaniyesi modelleri, şal modelleri , bebek yelek modellerine çok yakışacak şık ve kolay bir model. Model düz örgü, ters örgü, ilmek kaydırma yani şişe ipi boş olarak örmeden alma şeklinde örerek yapılıyor.

Şiş Örgü Elmas Modeli Nasıl Yapılır ?

Videolu Şiş Örgü Elmas Modeli Nasıl Yapılır ?

Şişimize ilmek atarak başlayalım. İlmek sayısını 6 nın katları +2 olacak şekilde atalım.

1.tur : Daha sonra ilk ilmeği düz olarak örelim. 1 ilmek örmeden boş olarak alalım. 4 düz ilmek örelim. 1 ilmek daha örmeden boş olarak diğer şişe alalım. Şimdi sıra sonuna kadar 1 boş 4 düz 1 boş olarak örmeye devam edelim.

2.tur: Örgünün diğer yüzünde ilk ilmeği ters olarak örelim. Boş olarak aldığımız ilmeği tekrar boş olarak alalım. 4 ilmek ters olarak örelim. 1 ilmek tekrar boş olarak diğer şişe alalım. Şimdi sıra sonuna kadar 1 boş 4 ters 1 boş olarak örmeye devam edelim.

3: tur Örgünün tekrar ön yüzüne geldiğimizde ilk ilmeği düz olarak örelim. 1 turu tekrar edelim.

4.tur : Arka yüze tekrar geldiğimizde 2.turu tekrar edelim.

5.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Boş ilmeği şişten çıkartıp boşluğa alalım. İsterseniz kaçmaması için tığ veya başka bir şeyle tutturabilirsiniz. Daha sonra iki ilmek düz örelim. Ve boşa aldığımız ilmeği tekrar sol şişe geçirelim. Ve düz olarak örelim. Sol şişteki iki ilmeği örmeden diğer şişe alıp sol şişten bir ilmek boşa alalım. Diğer şişe aldığımız iki ilmeği tekrar sol şişe alıp boşluğa aldığımız ilmeği tekrar sol şişe alıp 3 ilmek düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar aynı şekilde örelim.

Örnek sizlere biraz karışık gelmiş gibi olabilir. Ama örmeyi deneyin karışık ve zor olmadığını göreceksiniz. Videolu örgü modeli anlatım size örmede kolaylık sağlayacaktır.

Kaynak : http://www.knittingstitchpatterns.com/2014/08/diamond-mesh.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler