Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kır Çiçeği Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Sizlere çok beğeneceğinizi düşündüğümüz bir örgü modeli daha. Yapılışı zor gibi görünsede aslında çok kolay. Tüm örgü modellerinize çok yakışacak. Özellikle bebek örgü modellerine. Çık şık örgü bebek hırka modeli olur diye düşünüyorum. Hadi başlıyoruz modelimize.

Kır Çiçeği Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Model 6 nın katları artı 1 ilmek atarak başlanır. 1 sıra düz örgü örülür. Sonrasında modeli kurmaya başlayalım. Modeli tersten kuruyorsunuz.

1.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 2. ilmek içine şişi takalım ve üzerine 3 kez iplik dolayıp düz olarak örelim. Bu işlemi 4 kez daha tekrar edelim. 1 ilmek düz olarak örelim. Sonra sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

2.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. İkinci ilmeği ters olarak örelim. Şimdi ise doladığımız ilmeklere geldik. Bu doladığımız 5 ilmeği sağ şişe uzatarak örmeden alalım. Sonrasında ipliği kendi tarafımıza geçirelim. 5 ilmeği sol şişe alalım. Kendimizden tarafa geçirdiğimiz ipi yine sağ taraftan arka tarafa geçirelim. İlmekleri tekrar sağ şişe alalım. İpi tekrar ön tarafa geçirelim Ve ilmekleri sol tarafa alıp ipi tekrar arka tarafa geçirelim. Yani bu 5 ilmeğin orta kısmından 2 kez ipi doladık. 1 ilmek düz örüp sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

Videolu, Kır Çiçeği Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Karışık gelmiş olabilir ama videoyu izlediğinizde o kadar da zor olmadığını göreceksiniz. Arka sıraya geldiğinizde tüm ilmekler düz olarak örüyorsunuz. Model bu  kadar arkadaşlar. İki kır çiçeği örgü modeli arasından birkaç sıra örgü ördükten sonra 1 sıra düz, 1 sıra ters olacak şekilde modeli tekrar kuruyorsunuz.

Videolu Anlatımlı Kır Çiçeği Örgü Modeli

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler