Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu İki Renkli Diyagonal Örgü Modeli

İki renkli diyagonal örgü modeli. Daha önce sizlere tek renkten yapılan videolu diyagonal örgü modeli nasıl yapılır içeriğimizden bahsetmiştik. Sizden çok ilgi gördü. Çok kolay ve gösterişli bir modeldi. Yapacağınız tüm örgü modellerine yakışacak bir örnekti. Özellikle örgü boyunluk modellerine. Sizlere şimdi de iki renkle örülen örgü diyagonal modelinden bahsetmek istiyoruz. Yapılışı yine kolay ve çok şık, ve değişik bir model. Beğeneceğinizi düşünüyorum.

Yine beğeneceğinizi düşündüğümüz bir başka modelde kimi yerde işkembe örgü modeli, kimi yerde bal peteği örgü modeli olarak geçiyor. Ama orjinal ismi videolu şiş örgü altıgen modeli yapılışı. Çok zarif bir model. İşkembe örgü modelini andırıyor.

İki Renkli Diyagonal Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Videolu İki Renkli Diyagonal Örgü Modeli

Şişimize ilmek atarak başlayalım. Daha sonrasında 1 sıra düz örgü örelim. Örgünün diğer yüzüne geldiğimizde 3 sıra ters örgü örelim. 1 ilmek boş olarak diğer şişe örmeden alalım. Tekrar 2 ilmek ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmek boş olarak alalım iki ilmek ters olarak örelim.

Diğer renk ile 2 sıra düz örgü örelim. Soldaki ilmeği boşa alıp 2 ilmek düz örelim. Boşa aldığımız ilmeği tekrar sol şişe alalım. Sağ şişe örmeden geçirelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Tekrar diğer yüze geldiğimizde 2 ilmek ters örelim. 1 ilmek boş olarak örmeden diğer şişe alalım. Ve bu işlemi sıra sonuna kadar örelim. 1 ilmek boş 2 ters olarak.

Örgü modeli bu turları tekrar ederek örülüyor. Kolay bir model. Fakat dikkat etmemiz gereken konu boşa aldığımız ilmeği kaçırmamak.

İki renkli diyagonal örgü modeli videosu

Kaynak : http://www.knittingstitchpatterns.com/2014/08/two-color-woven-plait-stitch.html

Benzer İçerikler
One thought on “Videolu İki Renkli Diyagonal Örgü Modeli”
  1. Carmen Rosa dedi ki:

    Hola bonitos los puntos bicolores Chao 👋 gracias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler