Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Gül Motifli Battaniye Yapılışı

Sizlere çok şık motifli battaniye modeli hazırladık. Aynı motiften kırlent modelleri, hırka modelleri, şal modelleri yapabilirsiniz. Örneklerini mutlaka görmüşsünüzdür etrafınızda. Bu gül modelinden daha önce birçok defa ördük. Birçok örgüde kullandık. Bebek örgü modellerinde hırka yapımı olarak kullandık. Modelde tığ işi örgü kırlent modelleri olarak yapılmış. Benzer örnekten ben çok şık bebek battaniyesi ve örgü şal modelleri de görmüştüm. Sizde istediğiniz modelde kullanabilirsiniz.

Güllü Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Pamuklu ipliklerle örülmüş güzel bir model. Bebe yünleri kullanabilirsiniz. Bambu ipler kullanabilirsiniz. Ben battaniye örerken bebe yünleri alıyorum genelde.Ve pamuklu iplikler tercih ediyorum. Tığ olarak da genelde 2, 5 – 4 mm arası değişiyor.  Modelde kullanacağımız şemalar aşağıdaki gibidir. Şemada daireler zinciri, çarpılar sık iğneyi, dik çizgiler trabzanı, dik çizgiler üzerinde bulunan çizgiler tığa kaç kez ip dolayarak trabzan yapmamız gerektiğini , çengelli olanlar ise yine trabzanı temsil ediyor. Yalnız önden batarak yapılıyor.

Gül Motifli Battaniye Yapılışı 2

Gül Motifli Battaniye Yapılışı

Gül kısmının yapılışı yakından.

Gül Motifli Battaniye Yapılışı 1

Şemaları gördük. Gül kısmını daha önce birçok çalışmada yaptık. Kat kat yaprakları olan bir çiçek. Modelin videosu yabancı. Ama çok net bir şekilde nasıl ördüğü anlaşılıyor. Tığ işi örgü modelleri bilenler , örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla elleriniz takip ederek yapabilirler. Modelde kullanılan bir diğer şemada aşağıdaki gibidir. Sembollerin anlamları yine aynı.

Videolu, Gül Motifli Battaniye Yapılışı

Modelin nasıl yapıldığına geçelim. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz.

Videolu, Gül Motifli Battaniye Yapılışı 1

Videolu, Gül Motifli Battaniye Yapılışı 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler