Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Fiyonklu Örgü Modeli Yapılışı

Kolay örgü modeli daha hazırladık sizler için. Çok güzel bebek yeleği modeli olacağını düşünüyorum. Diğer tüm örgü modellerinizde de kullanabilirsiniz. Kışa hazırlık olarak örgü atkı modelleri yapabilirsiniz. Örgü çanta modelleri yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak tüm örgü modellerinizde kullanabilirsiniz. Sitemizde sizler için daha çok farklı modellere ilk defa bizde gördüğünüz modellere yer vermeye çalışıyoruz. Ama sizlerden gelen isteklerde bizler için çok önemli . Yazılarıma sizlerin isteği üzerine de yön veriyoruz. Sizlerin isteği üzerine daha önce kaynana öremez gelin giyemez örgü modeli yapılışı videolu olarak sizler için hazırladık. İlk defa bizde görmüş olduğunuz örgü modellerinden biride tunus işi nergis örgü modeli videolu olarak sizler için hazırladık. Onlar kadar güzel bir örgü modeli daha yayınlıyoruz şimdi. Bu modeli daha önce görmüş olabilirsiniz.

Fiyonklu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Yine her zamanki gibi şişe ilmekleri atarak başlıyoruz. Model arasında istediğiniz sayıda örgü bırakabilirsiniz. Model arasını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

1.tur : 8 ilmeği düz olarak örelim. Sonrasında şişe 4 kez ip dolayıp 1 ilmeği düz olarak örelim. Aynı şekilde 1 kez daha şişe 4 kez ip dolayalım ve ikinci fiyonga kadar düz örmeye devam edelim. İkinci fiyonk kısmına gelince aynı işlemi tekrar edelim. Sıra sonuna kadar.

2.tur : Arka sıraya geldiğimizde doladığımız ilmeğe gelene kadar ters olarak örelim. Doladığımız ilmeği şişten çıkartıp diğer tarafa geçirelim. Sonraki ilmeği ters olarak örelim. Bir sonraki doladağımız ilmek için de aynı işlemi yapalım. Diğer doladığımız ilmeğe gelene kadar ters örüp aynı işlemleri sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Ön kısma geldiğimizde fiyonkları elimizle düzeltip biraz çekip düğüm atalım. Model yapılışı bu kadar . Üst üste 3 tane olacak şekilde aynı işlemi tekrar ediyoruz.

Fiyonklu Örgü Modeli Yapılışı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler