Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Çinli Dalgalar Örgü Modeli Yapılışı

Herkese merhaba. Yine harika bir model ile karşınızdayız. Çok şık bir model. Merserize iplikle çok güzel örgü bluz yapabilirsiniz. Güzel yavrularınız için çok güzel bebek örgü hırka modelleri örebilirsiniz. Çok şık örgü boyunluk modelleri yapabilirsiniz. Çok kolay bir model. Hemen 2 dakikada örneği kavrayacak  ve hemen yapacaksınız.

Çinli Dalgalar Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Videolu Çinli Dalgalar Örgü Modeli Yapılışı 1

İlk olarak her zamanki gibi şişe ilmek atarak başlayalım. İlk sırayı düz örgü olarak tamamlayalım. Örgünün diğer yüzüne geldiğimizde 1 ilmek düz örelim. 2. ilmeği boş olarak alalım. Bu sırayı 1 düz örgü 1 boş olarak tamamlayalım.

Bir sonraki turda ilk ilmeği düz olarak örelim. Bu turu tüm ilmekleri düz olarak örelim. Önceki turda boş olarak aldığımız ilmekler dahil hepsi düz olarak örülecek.

Örgünün diğer yüzüne geldiğimizde ilk ilmeği düz olarak örelim. 2. ilmeği de düz olarak örelim. 3. ilmeği şişe boş olarak örmeden alalım. Bu turu sıra sonuna kadar 1 düz ör bir boş al olarak tamamlayalım.

Örgü modeli bu kadar arkadaşlar. Kolay bir model ama bir o kadarda şık. Turları tekrar ederek istediğiniz uzunluğa gelene kadar örmeye devam edelim. Bu 4 turu tekrar ederek örelim.

Kaynak : http://www.knittingstitchpatterns.com/2014/11/chinese-waves.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler