Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Titanic Okyanusun Kalbi Kolye Yapılışı

Süper, muhteşem, harika. Zarif bir kolyenin yapılışını hazırladık. Evde takı tasarımı ile ilgilenenler için muhtaşem bir model. Titanic filmini izlemeyen yoktur. Ben ilk izlediğimde çok beğenmiştim. Çok etkilenmiştim. Çok güzel bir film. Tabi orada kullanılan okyanusun kalbi kolyesi filmin en güzellerinden. Bizde ona benzer okyanusun kalbi mavi elmaslı bir kolye yapıyoruz. Okyanusun kalbi elmasının lanetli olduğunu okumuştum bir yerde. Ne kadar doğrudur bilinmez tabi. 2. Abdülhamit Hana aitmiş. Yine başka bir yerde elmasın ilk sahibi olarak ünlü kuyumcu Jean-Baptiste Tavernier’di diye okumuştum. Hindistan’a yaptığı gezilerden birinde köle bir adam ona taşı satmayı teklif etmiş. Jean-Baptiste Tavernier taşı incelediğinde taşın nadir bulunan mavi bir elmas olduğunu anlamış. Yaklaşık 115 karat ağırlığında. Jean-Baptiste Tavernier taşı işlemiş üçgen şekli vermiş ve taşı Parise kaçırmış. 1668 de Tavernier bu taşı  tekrar şekillendirip Fransa Kralı XIV vermiş. 1792 de Fransız devrimi başlayınca kral ve ailesi ev hapsine maruz kalmış. Ve saraya giren hırsızlar tüm mücevherleri çaldı diye devam eden bir hikaye. Hikayenin devamına kaynakta bulunan linkten ulaşabilirsiniz. Ne kadar doğru bilinmez ama taş şimdi Smithsonian Enstitüsünde sergilenirmiş. Neyse bu kadar bilgi yeter. Şimdi Titanic okyanusun kalbi kolyesi yapılışını görelim.

Okyanusun Kalbi Kolyesi Nasıl Yapılır?

Boncuklarla çok şık kolye modelleri yapılışı paylaştık. Boncuktan kolyeleri deri veya keçe üzerine dikerek yapabilirsiniz. Kendinize ve sevdiklerinize yaşayan kolye yapımı yapabilirsiniz. Kuru çiçeklerden yapabilirsiniz. Bileklikler, yüzükler, küpeler yapabilirsiniz. Örgü sever arkadaşlarınız için tığ işi kolye yapımı açıklamalı modeli yapabilirsiniz. Şimdi de bu modeller arasında Titanic okyanusun kalbi kolye yapılışını ekliyoruz. Bizim yaptığımız kolye lanetli yada uğursuz değil. Hadi başlayalım.

Kolyemiz bitti. Muhteşem oldu. Daha fazla ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/465853-mk-replika-kole-serdtse-okeana-iz-k-f-titanik

https://www.livemaster.ru/topic/315241-brilliant-houp-proobraz-dragotsennogo-kamnya-serdtse-okeana-iz-k-f-titanik-istoriya-kamnya?vr=1&inside=1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler