Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Papatya Motifi

Tığ işi papatya motifini birçok örgü süslemenizde kullanabilirsiniz. Dümdüz bir bebek battaniyesi örüp üzerini bu güzel çiçeklerle örüp süsleyebilirsiniz. Dümdüz bir bebek yeleği modeli örüp üzerini yine örgü çiçek modelleri ile süsleyebilirsiniz. Düz bir örgü bere modelleri ve yapılışları örüp üzerine çiçekler dikebilirsiniz. Ben kızım için öyle bir model yapmıştım. Krem merserize iple trabzanlarla bere örmüştüm. Ve kenarını örgü çiçeklerle süslemiştim. Mevsimlik olarak kullandık. Örgü çiçek modellerine bu şekilde örgü süsleme sanatını sevenler için yepyeni modellerin anlatımını hazırlıyoruz. Örgü papatya yapılışı bu modellerden sadece biri. Ördüğünüz örgü çiçekleri örgü saç bandı modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü aplike modellerinde daha birçok örgü çiçek anlatımları bulabilirsiniz. Ve dilediğiniz süslemelerde kullanabilirsiniz. Şimdi güzel bir kat kat yaprakları olan tığ işi papatya motifinin yapılışına geçelim.

Papatya Nasıl Örülür?

Tığ işi papatya motifi anlatımı var sırada. Kışlık örgü saç bandı örüp üzerine bu güzel papatyayı kondurabilirsiniz. Şapka örüp kenarını çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Şimdi örneğin önce şemasını vermek istiyorum sizlere.

Tığ İşi Papatya Motifi

Şema karışık görünebilir. Oldukça kolay bir motif. Sadece adımları takip etmeniz yeterli. Başta sık iğne ile başlıyoruz. Sık iğneleri arka ilmeklere batarak örüyoruz. Daha sonra kalan diğer ilmekler üzerine çiçeğimizi yapmaya başlıyoruz.

Şemada uzun çizgiler trabzan, uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler tığa kaç kez ip dolayarak trabzan yapmamız gerektiğini söylüyor. Daireler zincir, x ler sık iğne. Şimdi adım adım fotoğraflarla çiçeğin nasıl örüldüğünü görelim.

Çiçeğimiz bitti. Çok güzel oldu.

Kaynak : https://mypicot.com/5017.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler