Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İle Parmaksız Eldiven Yapımı

Örgüye yeni başlayanlar için tığ ile parmaksız eldiven yapımı hazırladık. Bu modelden yola çıkarak farklı örgü modellerinden de parmaksız eldiven modelleri yapabilirsiniz. Parmaksız eldiven modellerinden tığ ile veya şiş örgü ile beğendiğiniz desenler varsa eldivenden yapabilirsiniz. Kare parçalar örüyoruz ve sonrasında parmaksız eldivenimizi yapıyoruz. Parmaksız eldiven yapılışı anlatımlı resimli olarak yer alıyor. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Tığ işi parmaksız eldiven yapılışı için düz sık iğneler, trabzanlar yapabilir daha sonra üzerine boncuk işlemeleri, el nakışı modelleri yapabilirsiniz. Örgü eldiven yapımı anlatımlı model için farklı modelleri isterseniz önceki tariflerimizi inceleyebilirsiniz.

Kolay Örülen Parmaksız Eldiven Yapımı

Kolay örülen eldiven hazırladık. Tığ işi ile yaptığımız yıldız yıldız duran bir modelden harika eldiven. Tığ ile parmaksız eldiven yapımı örgüye yeni başlayanlar ve kendine eldiven örmek isteyenler için süper bir örnek. Örnek kolay bir model. Bu örnek ile daha önce hasır ipten çanta yapılışı paylaşmıştık. Kırlent modelleri örmüştük. Bere modelleri, bebek battaniyesi, örgü sepetler örmüştük. Yani örneği birçok modelde kullanabilirsiniz.

22 cm genişliğinde ve 19 cm uzunluğunda yıldız örneği ile 2 tane parça örüyoruz. Örneğin yapılışını en altta videolu olarak paylaşacağız. 2 parçayı ördükten sonra aşağıdaki talimatları yapıyoruz.

Tığ İle Parmaksız Eldiven Yapımı 2

Tığ İle Parmaksız Eldiven Yapımı 3

Tığ İle Parmaksız Eldiven Yapımı 4

Tığ İle Parmaksız Eldiven Yapımı 5

Tığ İle Parmaksız Eldiven Yapımı 6

Tığ İle Parmaksız Eldiven Yapımı 7

Tığ İle Parmaksız Eldiven Yapımı 8

 

Eldivenin yapılışı bu kadar kolay. Tığ işi yıldız örneğinin detaylarını önceki içeriklerimizde de bulabilirsiniz. Alttaki videoda da yapılışını bulabilirsiniz. Birçok modelde örneği kullanabilirsiniz.

Eldiven harika oldu. İşte son hali. Gönül rahatlığı ile kendi ellerinizle ördüğünüz eldiveni kullanabilirsiniz.

Tığ İle Parmaksız Eldiven Yapımı

Tığ İle Parmaksız Eldiven Yapımı 1

Kaynak : https://melaniekham.com/easy-beginner-crochet-wristers-fingerless-gloves/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler