Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Soğuk Algınlığı ve Gribe Yakalanmamak için 10 İpucu

Kış boyunca en çok yakalandığımız hastalıklardan biri soğuk algınlığı ve grip. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz soğuk algınlığı ve gribe yakalanmamak için 10 ipucu hazırladık sizlere. Sağlık ile ilgili pratik bilgilerden bahsedeceğiz bugün. Bu yöntemleri uyguladığınızda gribi önlemiş olacağız. Boğaz ağrınız varsa daha önce paylaştığımız boğaz ağrısı ve öksürüğe doğal antibiyotik yazımızı inceleyebilirsiniz. Soğuk algınlığına ne iyi gelir, hastalıklara yakalanmamak için neler yapılır inceleyelim.

Gribe Ne İyi Gelir Evde Çözüm

Soğuk Algınlığı ve Gribe Yakalanmamak için 10 İpucu 3

Soğuk algınlığı ve gribe yakalanmamak için 10 ipucu hazırladık. Şimdi bu ipuçlarını inceleyelim ve elimizden geldiğince uygulamaya çalışalım. Soğuk algınlığı ve gribin sonbaharda, kışta bizi yataklara düşürmesine izin vermeyelim. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek sağlıklı kalmamız için çok önemli. Ancak yapacağımız birkaç yöntemle büyük farklar oluşturabiliriz. Bu küçük ipuçları ile sezonu hastalıkla geçirmezsiniz.

Soğuk Algınlığı ve Gribe Yakalanmamak için 10 İpucu 4

Bolca uykuya dalın. Geceleri 7 – 9 saat uyumaya çalışın. Böylece bağışıklık sisteminiz gelen hastalıklara karşı korunma gücüne sahip olacak.

Soğuk Algınlığı ve Gribe Yakalanmamak için 10 İpucu 2

Ellerinizi gün boyu temiz tutarak mikropların yayılmasını önleyelim. Yemeklerden önce ve sonra bol sabunlu suyla elleri yıkamak mikroplardan kurtulmamızı sağlayacaktır.

Soğuk Algınlığı ve Gribe Yakalanmamak için 10 İpucu

Bakteriler ofis masanız, mutfak masanız üzerinde, hatta araba içlerinde sık kullanılan yerlerde bolcu bulunur. Bu bakterilerin çoğalmaması, yayılmaması için düzenli olarak temizlenmelidir.

Soğuk Algınlığı ve Gribe Yakalanmamak için 10 İpucu 10

Alış veriş mezkezlerinde bir süre yemek yemeye ara verebilirsiniz. Yiyecek, içecek ve yemek kaplarını paylaşmak mikropların kişiden kişiye hızlı yayılmasının yollarından biridir. Dikkatli olun ve yemeklerinizi evde kendiniz yapabilirsiniz.

Soğuk Algınlığı ve Gribe Yakalanmamak için 10 İpucu 9

Neredeyse tüm saatlerimiz telefon, tablet, bilgisayar başlarında geçiyor. Ve bu cihazlar üzerinde bolca mikroplar bulunur. Düzenli olarak bu cihazlarınızı temizleyebilirsiniz.

Soğuk Algınlığı ve Gribe Yakalanmamak için 10 İpucu 7

Araştırmalar düzenli egzersizin hastalığa yakalanma oranını düşürdüğünü gösteriyor. Yoga, salsa dansları, ağırlık kaldırma sporlarını tercih edip güçlü ve sağlıklı kalmak için haftalık programlarınıza fiziksel aktiviteler ekleyebilirsiniz.

Soğuk Algınlığı ve Gribe Yakalanmamak için 10 İpucu 8

Meyve sebzelerin tüketilmesi vücudun sağlıklı kalması için gerekli besin ve vitaminleri almalıyız.

Soğuk Algınlığı ve Gribe Yakalanmamak için 10 İpucu 5

Stresli ve uzun çalışma haftasından sonra alkollü içeceklerde bağışıklığınızı düşürebilir.

Soğuk Algınlığı ve Gribe Yakalanmamak için 10 İpucu 6

Ellerimiz mikrop dolu olabilir. Avuç içlerimiz ile ağzımıza, gözlerimize, burnumuza dokunmaktan kaçınalım. Ve virüslerin içeri girmesini zorlaştıralım.

Soğuk Algınlığı ve Gribe Yakalanmamak için 10 İpucu 1

Yeşil çay doğanın mucizelerindendir. Bağışıklık sistemimizi güçlendirecek bakteri avcısı antioksidanlarla doludur.

Kaynak: https://www.ehow.com/13721549/10-things-you-must-do-to-prevent-a-cold-or-the-flu?slide=1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler