Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Modelleri ve Yapılışları

Şal modellerinde, yelek modellerinde, yazlık kazak modellerinde kullanabileceğiniz güzel bir örnek. Örgü modelleri yapılışını videolu olarak hazırladık. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Örgüye yeni başladı ve kendinize kolay modelleri arıyorsanız tam sizlere göre bir örnek. Yazlık salaş örgü hırka örebilirsiniz. Yelekte güzel olur. Biz şal modelleri ve yapılışları dedik ama farklı örgülerde de kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Ajurlu Örgü Nasıl Örülür?

Şal modelleri ve yapılışında istediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Modelde orta kalınlıkta bir ip ve 3.5 mm tığ kullanılmış. Kısaca yapılışına değilenim. Daha sonra videolu olarak yapılışını izleriz.

Şal Modelleri ve Yapılışları

Model 5 katları +6 zincirden kuruluyor. 43 zincir çekerek başlayalım. 1 sıra yarım trabzan ile lastik yapalım. 7 zincir çekelim. Alt zincirden 3. Zincire 3lü trabzan yapalım ve  bununla birlikte 6 tane trabzan yapalım. Aralarda 6 zincir çekelim. Alttan 5. Zincir ine 3lü trabzan yapalım. 6 tane trabzan yapalım. İlk sırayı tamamlayalım. Bir üst sıra için 7 zincir çekelim. 3 kez tığ dolayıp yuvanın içine 2şer çekmeli 3 tane trabzan yapalım. 6 zincir çekelim 3 kez dolayıp aynı yuvaya 3 tane 2 şer çekmeli trabzan yapalım. Diğer yuvaya geçerken zincir çekmeden 6 trabzan arada 6 zincir çekelim sıra sonu kadar devam eldim. 4 zincir çekelim. 3 kez tığ dolayıp köşedeki 4 zincire batıp 2 şer çekip trabzan yapalım.4 zincir çekip ilk yuvaya 3 tane 3lü trabzan yapalım. 6 zincir çekelim. Diğer yuvaya 6 tane trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar devam edelim. Model 2 sıradan oluşmakta. Sıra tekrarı yapılır. Yazlık bluzlarda, mevsimlik yeleklerde,çanta yapımında dikdörtgen şal yapımında örülebilen bir model.

Şal Modelleri ve Yapılışları 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler