Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Quilling Sanatı: Kalp Kutu Yapımı

Quilling sanatı, quilling nasıl yapılır: Quilling kağıt kıvırma sanatıdır, kağıtları farklı şekillerde kıvırarak yapılan bir çalışma. Quilling yapımı ülkemizde son yıllarda tanınmaya başlandı. Bir diğer adı da kağıt telkari. Renkli düz şeritler halinde kesilen kağıtlardan yapılan sanatsal bir çalışma. Quilling yapılışı oldukça kolay bir çalışma. Kafanızda tasarladığınız her şeyi renkli kağıtlarla ilmek ilmek işleyebilirsiniz. Quilling ile tebrik kartları, resimler kutular, tablolar yapabilirsiniz. Dilerseniz kadife kutu kaplama gönderimizle farklı çalışmalar da geliştirebilirsiniz. Hatta kutu kaplama videoları bile inceleyebilirsiniz.

Quilling Kalp Kutu Nasıl Yapılır ?

Quilling kıvırma ağacı, 2 renk quilling şeritler, beyaz tutkal, kağıt. Gerekli malzemelerimizi hazırladıktan sonra, kalp kutumuzu yapmaya başlayabiliriz.

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 12

Beyaz kağıt şeritlerle birçok bobin yapıp tutkal ile yapıştıralım. Bizim yaptığımız kalp kutu için 44 tane gerekti ama sizin yaptığınızın kalp kutunun büyüklüğüne göre sayı değişebilir.

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 4

Kalp şeklinde kestiğimiz kalıp olarak kullandığımız kağıdın etrafına bobinleri dizelim. Tutkal veya benzeri bir şeyle bobinleri yapıştıralım.

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 7

Resimde görüldüğü gibi 3 bobini üst üste yapıştıralım. Bu şekilde 2 adet bobin yapalım. Daha sonra yaptığımız bobinleri yine resimde görüldüğü gibi yapıştıralım.

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 10

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 8

Bu yapıştırdığımız bobinler kalp kutumuza derinlik verecek. Daha sonra S gibi görünen bobinlerden yapalım. Bunları yapmak kolaydır. Bir ucundan şerit bükme ağacı ile biraz kıvırdıktan sonra bırakalım. Aynı şeridin diğer ucunu tersi yönde kıvırıp bırakalım.

Quilling Kalp Kutu Yapılışı

Aynı renk kağıt ile gevşek bir bobin yapalım. Bazısı küçük, bazısı büyük boy olsun.

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 1

Kalbin içini doldurmaya başlayalım. Tutkal ile yapıştırarak.

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 11

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 3

 

Boş alan bırakmadan kağıtlarımızı yapıştıralım. Boş kalan kısım olursa doldurmak için küçük bobinler yapabiliriz. Diğer kalbi üzerine yapıştıralım.

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 2

Daha önce yaptığımız gibi kenar kısımlarını S şeklinde bobin ve gevşek bobinle dolduralım.

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 9

Şimdi kalbin üst kısmını doldurma zamanı geldi. Yeni bir kalp oluşturalım. Aynı boyutta olacak. Sonra aynı şekilde içini dolduralım.

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 5

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 13

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 14

Kalp kutunun kapağı hazır. Deneyelim. Üzerine mükemmel olması gerekir. İçini istediğiniz şeylerle doldurabilirsiniz. Özel birisi için de büyük bir hediye olurdu.

Quilling Kalp Kutu Yapılışı 6

Quilling Kalp Kutu Yapılışı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler