Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pratik Makyaj Çantası Yapımı

Keçeden çok güzel bir çalışma hazırladık. Pratik makyaj çantası yapımı. Aşama aşama fotoğraflarla nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Küçük bir çanta. Çok sevdiğiniz makyaj malzemelerini yanınıza almanız için çantanızda, seyahate giderken kullanabilirsiniz. İlaç çantası, dikiş çantası olarak da kullanabilirsiniz. Makyaj çantası modellerimiz arasına bir yeni örnek daha ekliyoruz. Dikiş severler burada mı. Seyehat ederken de yanınızda taşıyacağınız çok şık bir model. Keçe veya kapitoneli kumaşlarla dikebilirsiniz. Bu proje için keçe kullanılmıştır. Örgü makyaj çantası nasıl yapılır daha önce bahsetmiştik. örgü severler, örgüden vazgeçemeyenler her aksesuarı örgüden olsun isteyenler için süper bir model. Farklı modellerde makyaj çantası nasıl dikilir önceki projelerimizi inceleyebilirsiniz. Kolay projeler var. Elips şeklinde bir kumaş kesip çantaya dönüştürüyoruz. Yine kırkyama tekniği ile yaptığımız çantalarımız var. Patchwork makyaj çantası nasıl dikilir yine eski yazılarımızdan bulabilirsiniz. Şimdi ise sıra pratik makyaj çantası yapımında. Hazırsanız nasıl dikildiğine geçelim.

Keçeden Makyaj Çantası Yapımı

Pratik makyaj çantası yapımı için keçe kullandık. Geniş, ferah ve konforlu bir çanta. Çok şık. Bitmiş bir çantanın boyutları 18 x 18 x 7 cmdir.

  • 1 – 2 mm kalınlığında 45 x 55 cm keçe
  • 40 cm fermuar
  • Dekorasyon için desen, aplike
  • 1 : 1 ölçeğinde A4 kağıdına basılmış şablon

Önce kalıbımızı hazırlıyoruz. Kalıbımızı kestikten sonra keçe üzerine yerleştirip kesiyoruz. Kesme işlemi tamamlandıktan sonra çantanın ön yüzüne aplikeyi dikiyoruz. Eğer yapışkanlı aplikelerden kullandıysak yapıştırıyoruz. Şimdi aşağıdaki adımları takip ederek çantayı rahatlıkla dikebilirsiniz.

Çantamız güzel ve kullanışlı değil mi sizcede.

Kaynak : http://www.handmadiya.com/2017/05/travel-cosmetic-bag-tutorial.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler