Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgüden Taç Yapımı

Her modelde değiştirerek tasarlayacağınız harika bir proje. Örgü taç yapımı örneklerinden benzer modellere değinmiştik daha önce. Elinizde bozulmuş taçlar varsa üzerine örgü ile taç yapabilirsiniz. Örgü taç nasıl yapılır resimlerle ve şemalarla anlatımını hazırladık. Örgü toka modelleri olarak her renk ile örebilirsiniz. Örgü toka yapımı kolay bir proje. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla yapabilirler. Sık iğneler ile örüyoruz tacı. Amigurumi teknikleri örer gibi örüyoruz. Taç örgü modelleri için tariflere geçelim.

Örgü İle Taç Yapımı

Taç yapımı için ince pamuklu ipler kullanıyoruz. Siz isterseniz elinizdeki ipleri de kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ipin kalınlıklarına göre ölçüler değişecektir. Örgüden taç yapımını renk değişikliği yaparak geyikli, ayıcıklı, tavşanlı, unicornlu olarak da tasarlayabilirsiniz.

Önce tacımınız boyutlarına değinelim.

Örgüden Taç Yapımı 12

Taç için sihirli halka içine 6 sık iğne yaparak başlıyor ve tüm tacı kaplayacak şekilde aynı sayı ile örmeye devam ediyoruz.

Örgüden Taç Yapımı 7

Geyiğin boynuzları için aşağıdaki şemaları kullanacağız. Küçük parçayı büyük parçaya dikiyoruz.

Örgüden Taç Yapımı 8

Geyiğin kulakları için aşağıdaki şemayı uygulayacağız. Şemalarda x ler sık iğne anlamına geliyor. V ler ise artırma, yani aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. Kulakların içine deri, keçe, kumaş parçaları yerleştirebilirsiniz.

Örgüden Taç Yapımı 9

Örgüden Taç Yapımı 13

Ve sıra geldi tacın üzerinde kullanılan örgü çiçek modellerini şemalarını incelemeye. Sizde sevdiğiniz örgü çiçek modellerini kullanabilirsiniz. Örgü yapraklar da kullanabilirsiniz.

Örgüden Taç Yapımı 10

Örgüden Taç Yapımı 4

Çok güzel bir çalışma oldu. Çocuklarımız çok sevecek. Ellerinden hiç düşürmeyecekler. İsterseniz amigurumi oyuncak modellerinde örgüden taç yapımını kullanabilirsiniz.

Örgüden Taç Yapımı 6

Örgüden Taç Yapımı 5

Örgüden Taç Yapımı 2

Örgüden Taç Yapımı 1

Örgüden Taç Yapımı

Örgüden Taç Yapımı 3

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8613

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgüden Taç Yapımı”
  1. İsme değil yoruma bak dedi ki:

    Harika ama şemaya bakarak hiç amigurumi yapmamıştım deneyelim bakalım anlayabilecek miyim

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Benzer bir modelin videosunu ekledik. Şimdiden ellerinize sağlık, kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler