Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Toka Anlatımlı

Örgü toka anlatımlı çok hoş bir model hazırladık. Daha önce de çeşitli şekillerde yapılmış örgü toka modelleri hazırlamıştık. Şimdi biraz onlardan bahsedelim. Çiçek örgü toka yapımı çok güzel bir model. Örgü saç bandı modellerinde veya çeşitli süslemelerde de kullanabilirsiniz. Bebek örgülerinde, duvar süslemelerinde, kapı süslerinde kullanabiliriz. Gelinciği andıran çok güzel örgü çiçek modellerinden. Örgü toka yapılışı kat kat yapraklarla, boncuklarla hazırlanmış bir çiçek. Lastik tokalarda veya herhangi bir süslemede kullanabiliriz. Akrilik ipler, pamuklu ipler, elimizde bulunan parça iplerle çeşit çeşit tokalar örebiliriz. Sadece normal örgü ipleri ile değil farklı iplerle de tokalar örebiliriz. Mesela pamuklu makrome ipleri ile penye iplerle tokalar örebiliriz. Makrome toka modelleri ve yapılışı çalışmalarınızda fikir verecek örneklerle dolu.

Örgü Çiçek Toka Nasıl Örülür?

3 örgü çiçek ile örülmüş çok güzel bir toka tarifi hazırladık. Örgü çiçekleri sadece tokalarda değil birçok yerde kullanabiliriz. El örgü broşta, takı yapımında, örgü modellerinde kullanabiliriz. Örgü toka anlatımlı model 2 renkle hazırlanmış bir çiçek. Bu güzel çiçekleri örmek için parça iplerinizi değerlendirebiliriz. Çiçekleri istediğiniz renk düzeninde örün yine istediğiniz yerde kullanın.

Merserize pamuklu iplik, 2 mm tığ, makas, saç tokası, kumaş yapıştırıcı kullanacağız. 5 yapraklı çiçekler öreceğiz. Sihirli halka içine 3 zincir ile başlayalım. Yanına 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere ilmek kaydırma ile batalım. Aynı şekilde 4 yaprak daha yapalım. Çiçeğimiz hazır. Farklı bir renk ile sihirli halka içine 1 zincir ile başlayıp 8 tekli trabzan yapalım. Başlangıç ile bağlayalım. Resimdeki gibi olana kadar tekli trabzan yapmaya devam edelim.

Çiçeğimizi ve orta kısmını yaptık. Tokanın boyutlarına göre çiçek örüyoruz. Kumaş yapıştırıcı ile toka üzerine yapıştırıyoruz.

Örgü Toka Anlatımlı

Örgü Toka Anlatımlı 1

Örgü toka anlatımlı modelin videolu yapılışını izleyelim. Çok kolay ve şık bir tokamız olacak.

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/hebillas-para-el-cabello-decoradas-con-crochet/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler