Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Saksı Kılıfı Yapımı

Örgü modellerinden şahane bir fikir var sırada. Örgü saksı kılıfı yapımı. Yeni çok güzel püsküllü bir model. Örgü saksı kılıfı yapımından yola çıkarak sizde kendinize yeni tasarım kılıflar örebilirsiniz. İstediğiniz kenar oyası modelleri ile tamamlayabilirsiniz saksı kılıflarını. Makrome iplerinden kenar süsleri ile modern makrome çalışmaları ile tığ işi örgüleri birleştirebilirsiniz. Örgü saksı kılıfı yapımına geçmeden önce daha önce paylaştığımız saksı kılıfı modellerinden bahsedelim. Dıy kordon ipten saksı kılıfı yapılışı dokuma tekniği ile yapılan bir model. Örgü saksı kılıfı yapılışı sık iğne tekniği ile yapılan bir model. İsterseniz üzerine işlemeler de yapabilirsiniz. Örgü aplike modelleri ile süsleyebilirsiniz. Penye ipten güllü sepet yapımı adından da anlaşılacağı gibi ister sepet olarak isterseniz de saksı kılıfı olarak kullanabileceğiniz bir çalışma. Örgü saksı kılıfı için kenar oyası kullanıyoruz. Yeni bir saksı kılıfı için sizde beğendiğiniz kenar oyalarını yapabilirsiniz. Pamuklu makrome ipleri ile makrome düğüm çeşitleri ile de kenar süsleri yapabilirsiniz.

Saksı Kılıfı Yapımı

Örgü bardak kılıfı, örgü kavanoz kılıfı gibi uyarlayarak birçok şekilde örebilirsiniz. Örgü saksı kılıfı yapımı olarak paylaşıyoruz. Zincir sayılarını ayarlayarak sizde birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Birçok ip çeşidi ile örebilirsiniz. Hasır iplerle örebilirsiniz. Yine pamuklu iplerle örüp hasır iplerle kenar süslerini kullanabilirsiniz.

Örgü saksı kılıfı yapımına modeldeki gibi bir saksı için 52 zincir ile başlanmış. Halka oluşturularak ve her bir zincire 1 sık iğne yapılarak saksı boyunda örüyoruz. Saksı boyutlarına ulaşınca bitiriyoruz. Daha sonra istediğimiz model kenar oyası örüyoruz. Kenar oyasının bitiminde püsküller kullanıyoruz. Kenar oyasını aynı yere 7 trabzan yapıyor sonraki sık iğne üzerine sık iğne ile batıyoruz. Tığa ilmek alıp sonraki sık iğneye geçiyor yine trabzanlar yapıyoruz.

Örgü Saksı Kılıfı Yapımı

Örgü Saksı Kılıfı Yapımı 1

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/lily-sugarn-cream-little-potted-plant-crochet-cozy/SCC0518-026043M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler