Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Modelleri Anlatımlı

Tığ işinden anlatımlı çok güzel bir örnek. Yeleklerde, battaniyelerde kullanabileceğiniz aslında birçok örgünüzde kullanabileceğiniz harika bir örnek. Tığ işi ile birçok anlatımda bulunduk. Bunlar arasında tığ işi yelek örnekleri, tığ işi şal yapımı, şapkalar, battaniye modelleri gibi daha saymadığımız birçok model var. Şimdi tığ işi örnekleri anlatımlı modeller arasına bir örnek daha ekliyoruz. Videolu anlatımlı bir model. İstediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz. Örgü modelleri anlatımlı, bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Bebek yeleklerinde çok güzel duracak bir örnek. Sözü daha fazla uzatmayayım. Dilediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz.

Örgü Modelleri Anlatımlı 3

Tığ İşi Örnekleri

Örgü modelleri anlatımlı örneğinde kullanacağınız örgülere göre ipler tercih edebilirsiniz. Modelde orta kalınlıkta bir iplik ve 3,5 mm tığ kullanılmış. Yelekler için angora ipler, battaniyeler veya bebek örgüleri için bebe yünleri, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Lifler için lif ipleri kullanabilirsiniz. Bu modeli patik modellerinde de kullanabilirsiniz. Patiklik iplerle örebilirsiniz.

Örgü Modelleri Anlatımlı 1

Modeli kurarken 9 katları + 3 zincir eklenip kuruyoruz .52 zincir çekelim. 5. zincire 3lü trabzan yapalım. Yanından devam ederek 3 tane daha trabzan yapalım. Alttan 3 zincire 4 dolamı fıstık yapalım. 2 zincir çekelim ve aynı zincire fıstık yapalım. Alttan 3 zincire batıp bununla birlikte 3 tane trabzan yapalım. Sıramızı tamamlayalım. Dönüşler de 3 zincir çekelim ve kenardaki 3 trabzanı yapalım. Başını dolayıp iki fıstığın ortasına 2 fıstık yapalım. Fıstık araların da 2 zincir çekelim. Model sıra tekrarı ile aynı ilerlemekte. Bu kolay güzel modeli yelekte, bebek örgülerinde, kalın iple battaniye yapımında,since iple etol şal yapımın da kullanabilirsiniz.

Örgü Modelleri Anlatımlı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler