Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kazaklar

Motifli çok şık bir modelin daha yapılışını hazırladık. Örgü kazakları istediğiniz iplerle örebilirsiniz. Yaz için örmek istiyorsanız yazlık iplerle yani pamuklu, keten gibi iplerle örebilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız motifli örgüyü bebek battaniyesi, şal modelleri, hırka modelleri gibi örgülerde de kullanabilirsiniz. Dantel örneklerinde kullanabilirsiniz. Örgü kazaklar modelinin yapılışını sizlere şemalarla hazırladık. Şemadan takip ederek istediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz. Yazlık hırka dantel modelleri olarak örmek istediğinizde alt kısmı motifli üst kısmı düz olarak örebilirsiniz. Yazlık örgü bluz modeli örülebilecek çok hoş bir örnek. Açıklamalı yazlık merserize bluz modeli videolu olarak daha önce paylaştığımız bir modeldi. Yine motifli olarak ördüğümüz bir örnek.

Yeni Kazak Örnekleri

Pembe renkle ördüğümüz motifli yazlık bluz. Örgü kazaklarda kullanacağımız örneği farklı modellerde de kullanacağımızdan da bahsetmiştik. İlla kazak olarak örmemize gerek yok. Yazlık battaniye modellerinde, dantel yatak örtüsü modellerinde de kullanılabilir. Hemen motifin şeması ile, kazağımızın şeması ile başlayalım.

Kazak olarak önce motiflerimizi nasıl ekleyeceğimizi görelim.

Örgü Kazaklar 11

Şimdi de motifin şemasını görelim. Ve tabi ekleme şeması, kazağımız bittiğinde etek uçlarıma öreceğimiz oyanın şemasını görelim.

Örgü Kazaklar 12

Örgü Kazaklar 13

Beğendiğiniz renk iplerle kazağı örebilirsiniz. Kol kısmına daha fazla motif ekleyerek uzun kollu olarak örebilirsiniz. Yada etek ucunu daha uzun tutarak hırka olarak örüp kullanabilirsiniz. Kazağımız bittiğinde nasıl görünecek yakından inceleyelim.

Örgü Kazaklar 2

Örgü Kazaklar 3

Örgü Kazaklar 4

Örgü Kazaklar 5

Örgü Kazaklar 6

Örgü Kazaklar 1

Çok güzel değil mi. Üzerimizde nasıl duracak inceleyelim. Genç kızlarınız için örebilirsiniz.

Örgü Kazaklar

Örgü Kazaklar 7

Örgü Kazaklar 8

Örgü Kazaklar 9

Örgü Kazaklar 10

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler