Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bilmeyenler İçin Düz Örgü Yapılışı

Örgü örmek isteyen ve yeni başlayanlar için güzel bir video hazırladık. Düz örgü nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Ve şiş örgü ilmek atma, ters örgü yapılışı ile ilgili videolarımız da gelecek yakında. Örgüye yeni başlayanlar için bebek yeleklerini yapmak, yeni başlayanlar için atkı örme, yeni başlayanlar için örgü örme daha kolay olacak artık. Videoda ayrıntılı bir şekilde ilmeğin , düz örgünün nasıl yapıldığı gösteriliyor. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. Sitemizde bulunan şiş örgü modellerini daha kolay yapabilirsiniz artık.

Yeni Başlayanlar İçin Düz Örgü Nasıl Yapılır?

Düz örgüye başlarken önce şişe ilmekleri atıyoruz. Nasıl ilmek atıldığına dair yakında videomuz yayında olacak. İlmekleri attıktan sonra düz örgü ip diğer tarafta oluyor. Sağ şişi soldaki ilk ilmeğin içine diğer tarafta olacak şekilde geçiriyoruz. Daha sonra şişe 1 kez ip dolayıp ilmeğin içinden geçirerek örüyoruz. İlk düz ilmeğimizi örmüş oluyoruz. Daha sonra 2. ilmek için de aynı işlemi uyguluyoruz.

Düz örgü bu şekilde yapılıyor. Düz örgü yapması kolay . Rahatlıkla yapabilirsiniz. Birçok örgü modelinde geçişler düz olarak yapılıyor. Şişe attığınız ilmek sayısına göre , modelinize , örneğinize göre düz örgüleri bu şekilde yapabilirsiniz. Şimdi nasıl yapıldığına dair videomuzu izleyelim.

Düz Örgü Nasıl Yapılır Tarifi

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler