Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Merserize Bluz Modelleri Anlatımlı

Merserize tığ işi bluz modelleri anlatımlarına devam ediyoruz. Yine güzel ve kolay bir modeli ile karşınızdayız. Bu aralar yeşil renge takmış durumdayım. Çok sevdiğim bir renk. Hatta en sevdiğim renk diyebilirim. Koyu yeşil rengi çok seviyorum. Sanki huzuru çağrıştırıyor. Yeşil renkli iple örülmüş çok zarif bir bluz. Zincir , trabzandan oluşan kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla yapabilirler . Yazlık örgü bluz modeli ve açıklamasına dair en yeni modellerin anlatımlarını paylaştık. Delikli merserize örgü modelleri yazlık örgü örneklerine çok yakışıyor. Yazın örgüyü bırakmıyoruz. Yazlık iplerle örmeye devam ediyoruz. Örgüyü çok seven biri olarak sizlere kolay , gösterişli ve ayrıntılı anlatımlı örnekleri vermeye çalışıyoruz. En yeni modellerden bir güzel bluz modeli daha hazırladık. Kızlarınız için , kendiniz için örebilirsiniz. Şemasını sizlere vereceğiz. Ve şamada bulanan sembollerin ne anlama geldiğini. Ve bu şekilde kolayca örebilirsiniz. Dikdörtgen iki parça örüyoruz  ve birleştiriyoruz kenar kısımlarından. Bluzumuz hazır. Artık keyifle kendi el emeğimiz olan bluzu giyiyoruz. Yazlık örgü bluz yapımı örmek isteyenler için şık bir örnek.

Yazlık Örgü Bluz Modeli ve Açıklaması

Öncelikle bluzun şemasını vererek başlayalım. Şemada daire zinciri uzun çizgi ise trabzanı temsil ediyor.

Merserize Bluz Modelleri Anlatımlı 2

Merserize Bluz Modelleri Anlatımlı 11

 

Modelde keten bir iplik kullanılmış. 50 gr olan iplerden. Verilen ölçüler S – M beden için uygundur. 5 adet ip kullanıldı.  Siz zincir sayısını artırarak istediğiniz bedene uyarlayabilirsiniz. Kullanılan ip için 4 mm tığ tercih edilmiş. Tığ milimlerini ipe göre ayarlayabilirsiniz.

S – M beden için 90 +2 zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra şemayı uyguluyoruz. İki parçayı ördükten sonra yan kısımlardan kol boşluğu bırakarak dikiyoruz. Aynı şekilde omuzlardan boyun boşluğunu bıraktıktan sonra dikiyoruz. Ve bluz hazır.

Merserize Bluz Modelleri Anlatımlı 5

Merserize Bluz Modelleri Anlatımlı 4

Merserize Bluz Modelleri Anlatımlı 1

Merserize Bluz Modelleri Anlatımlı

Merserize Bluz Modelleri Anlatımlı 6

Merserize Bluz Modelleri Anlatımlı 3

Merserize Bluz Modelleri Anlatımlı 10

Merserize Bluz Modelleri Anlatımlı 9

Merserize Bluz Modelleri Anlatımlı 8

Merserize Bluz Modelleri Anlatımlı 7

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler