Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Köşe Takımları Salonlara Nasıl Yerleştirilmeli?

Yoğun geçen bir günün sonunda ortaya çıkan yorgunluğu atmak için koltuğa uzanıp dinlenmek, günü aktif geçiren insanların kurduğu en büyük hayallerdendir. Bu dinlenme sürecinde ayakların uzatıldığı koltuğun gerek rahatlığı, gerekse salon içerisindeki görüntüsü kimi zaman tüm stresi atmak için bile yeterli olur. Ev dekorasyonunda ve konforunda oldukça önemli bir yer kaplayan koltukların en pratiği de köşe koltuklardır. Zaman zaman arkadaşlarınızla geçireceğiniz keyif dolu dakikalara, zaman zaman da kafanızı dinleyebileceğiniz dingin anlara şahitlik edecek köşe koltuk takımları, salonunuzda hem güzel bir atmosfer yaratacak, hem de sizlere vaat ettiğinin çok ötesinde duygular yaşatacak. Rahatlığın, şıklığın ve keyifli anların vazgeçilmez bir öğesi olan koltukları, çeşitli tasarımıyla göz dolduran Enza Home’da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Köşe Takımları Salonlara Nasıl Yerleştirilmeli?

Köşe Takımlarıyla Oluşturabileceğiniz Salon Tasarımları

Köşe koltuk takımları, ayrılabilen özelliğe sahip olmasıyla kullanıcılarına salon dekorasyonu konusunda değişiklikler yapmaya olanak sağlar. Dilerseniz koltukların her bir parçasını farklı bölgelere dağıtarak alışılagelmişin dışında bir görüntü elde edebilir, dilerseniz de koltuğun bütünlüğü bozmayıp koltuk takımının çevresine yapacağınız eklentilerle salonunuzda değişik bir hava yakalayabilirsiniz. Son zamanların yükselen trendlerinden biri olan ayaklı lambaderler ve farklı aydınlatma ürünleriyle salonunuzda egzotik bir hava katmanız mümkündür. Köşe koltuklarınızın önüne koyacağınız orta sehpa ile verdiğiniz oyun partilerinde eğlenceli bir ortam oluşturabilir, takımınızın karşısına yerleştireceğiniz televizyon ünitesi veya kitaplıkla kendinize hobi alanı yaratabilir, dinlenirken dinginleşebileceğiniz bir salon oluşturabilirsiniz. Köşe takımları modellerini ve tamamlayıcı dekoratif aksesuarları kullanarak salonunuzda kendi zevkinize göre nefes alabileceğiniz alanlar yaratabilirsiniz.

Salon Keyfinizi Artıracak Tamamlayıcı Ürünler Nelerdir?

Köşe koltuk modellerinin sunduğu geniş oturma ve yaslanma alanları, kişilere koltuk üzerinde yenileme ve değişiklik yapma imkanı sunar. Salon aksesuarlarınıza uyumlu bir tonda alacağınız koltuk takımlarınıza, kontrast renklerde kırlentler koyarak salonunuza renk katabilirsiniz. Veyahut tam tersi şekilde salonunuza aksi renkte yerleştireceğiniz koltuğunuza salon aksesuarlarına uyumlu kırlentler koyarak hem farklı bir alan yaratıp hem de uyumlu bir salon elde edebilirsiniz. Kışın koltuk keyfi yapmak da köşe koltuklarıyla ayrı bir zevk verebilir. Koltuklarınızı alternatif bir yatak olarak kullanabilir, televizyon battaniyesiyle koltukta televizyon keyfi yapabilir, sıcacık battaniyenin altında keyifle kitabınızı okuyabilirsiniz. Koltuklarınıza ve duvar kağıtlarınıza uyacak dekoratif halılarla duvar-koltuk-halı uyumunu yakalayabilir, bu sayede odanıza sizden bir parça yansıtarak yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Köşe koltuklarla salonunuzda yaratacağınız dekoratif fikirlerin sınırı yoktur. Çeşitli renklerle canlandıracağınız ve ek dekoratif ürünlerle zenginleştireceğiniz köşelerle huzur dolu anlar geçirmek sizin elinizde.

Köşe Takımları Salonlara Nasıl Yerleştirilmeli? 1

Koltuk Takımı Nasıl Seçilmelidir?

Köşe koltuklar, hem ufak alanlarda hem de geniş alanlarda rahatlıkla kullanılabilen mobilyalardır. Klasik koltuk takımlarına oranla daha az yer kaplayarak dar ve küçük alanları daha geniş gösterir. Ayrıca koltuklarla birlikte kombinleyeceğiniz berjerlerle daha geniş alanlarda tam bir oturma grubu oluşturabilirsiniz. Klasik, modern, rustik ya da minimalist tasarımları ile her zevke uygun bir köşe koltuğu bulmak mümkündür. Ölçülerinin çeşitliğiyle ve modüler yapısıyla tarzınız nasıl olursa olsun sizi tatmin edecek bir köşe koltuk takımı bulmanız çok zor olmaz. Evinizin eşyası alanınıza oranla daha fazlaysa ve eşyalarınızı sığdırmakta zorlanıyorsanız tercih edebileceğiniz sandıklı köşe takımlarıyla evinizin yükünü azaltmanız da ayrıca mümkün olabilir. Açılarak yatak olabilen köşe takımlarını tercih ederek misafirlerinize ekstra yatak alanı da oluşturabilirsiniz. Bu ve daha birçok farklı seçeneği tek bir çatı altında buluşturan köşe koltuk takımlarını tercih ederek siz de konforlu ve keyifli günler geçirebilirsiniz. Benzersiz çeşitliliğiyle her alanda tarzınızı yansıtacak koltuk takımlarını ve tamamlayıcı dekoratif ürünleri incelemek için hemen harekete geçip, Enza Home’u ziyaret ederek yaşam alanınıza tarz katabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler