Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Örgü Kulaklık Yapılışı

Daha önce örgü kulaklık yapımından bahsetmiştik. Hazır aldığımız kulaklık üzerine kılıf yapmıştık aslında. Şimdi sıfırdan direk kulaklık örüyoruz. Hem de çok kolay bir şekilde. Yine parça ipleriniz vara kolay örgü kulaklık yapılışı için kullanabilirsiniz. Çocuklarınız için renk renk kulaklıklar örebilirsiniz. Örgü modelleri ve yapılışları için okula giderken kışın çocuklarımız severek kullanacaklar. Erkek çocukları içinde örebilirsiniz. Hatta üzerine örgü aplike modelleri ile süslemeler yapabilirsiniz. Çocukların sevdiği figürleri örüp üzerine dikebilirsiniz. Süper kahramanları erkek çocukları çok seviyorlar. Kızlar çiçekleri, prensesleri çok seviyorlar. Sizde çocukların sevdiği figürlerle örgü süslemeler yapabilirsiniz. Örgü kulaklık modelleri bittiğinde çok güzel oluyor. Hazırsanız tarife geçelim.

Kolay Örgü Kulaklık Yapılışı 12

Tığ İşi Kulaklık Nasıl Örülür?

Trabzanlarla yaptığımız bir çalışma. Çok seveceksiniz. Kolay örgü kulaklık yapılışı 3, 5 mm tığ ile örülmüş bir çalışma. Beğendiğiniz iplerle uygun tığlarla örebilirsiniz. Ölçüler değişiklik gösterebilir buna dikkat edebilirsiniz. Ana kuzusu ip ve normal bir ip kullanıyoruz. İsterseniz birleştirme işlemini gerçekleştirirken kulak kısımlarına elyaf doldurabilirsiniz. Kapitone elyafları koyabilirsiniz.

Kolay Örgü Kulaklık Yapılışı 5

Kolay Örgü Kulaklık Yapılışı 6

Kulaklığı şeması ve boyutları aşağıdaki gibi. Sizde uygun ölçülerde yapabilirsiniz. Kolay örgü kulaklık yapılışına 6 zincir ile başlıyoruz. 4. zincire batıp devam ederek yanına 2 trabzan daha yapıyoruz. 3 zincir çekiyor dönüyoruz. Kenar kısımlardan artırma yaparak 18 trabzan olana kadar örüyoruz. Daha sonra 3 tur artırma yapmadan örüyoruz. Bu kez kenarlardan eksiltme yaparak şemadaki gibi örmeye başlıyoruz.

Ana kuzusu iple aynı şekilde örüyoruz. Ve parçaları birbirine dikiyoruz. Şemada x ler sık iğne, 0 ler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Kulaklığı tamamladıktan sonra uç kısımlardan 25 cm zincir çekiyor uç kısımlarına ponpon yapıyoruz.

Kolay Örgü Kulaklık Yapılışı

Kolay Örgü Kulaklık Yapılışı 1

Kolay Örgü Kulaklık Yapılışı 3

Kolay Örgü Kulaklık Yapılışı 2

Kolay Örgü Kulaklık Yapılışı 9

Kolay Örgü Kulaklık Yapılışı 10

Kolay Örgü Kulaklık Yapılışı 4

Kolay Örgü Kulaklık Yapılışı 7

Kolay Örgü Kulaklık Yapılışı 8

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8134

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler