Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Bileklik Yapımı

Boncuklarla çok şık bileklik yapıyoruz. Aynı desenden kum boncuk kolye modelleri de yapabilirsiniz. Yapılışı kolay. Spiral desenli bir bileklik. Bugüne kadar bileklik modellerine dair birçok paylaşımlarımız oldu. Çeşitli aksesuarlardan bileklikler , takı modelleri yaptık. Derilerle, koton iplerle, makrome ipleri ile, fermuarlarla, düğmelerle, yün iplerle… Pullar , boncuklar kullandık takı modellerimizde. Keçe üzerine işleme yaparak takı tasarım modelleri yaptık. Örgü dostluk bilekliği yapımı yaptık. Çok beğenilen ve kolay bir modeldi. Tığ, koton iplik ve çiçek şeklinde boncuklarla örerek yapmıştık. Boncuklu bileklik yapımı yaptık. Yine çok kolay modeller arasında. Renk renk örerek kullanabilirsiniz. Saç örgüsü gibi örerek yapmıştık. Deri bileklik yapılışı yapmıştık. Çok şık bir model. Deri parça ve boncuklarla süslediğimiz zarif bir model. Her renkte yapabileceğiniz güzel bir çalışma. Evde takı tasarımı ile ilgilenen arkadaşlar için farklı birçok paylaşımlarımız oldu. O paylaşımlarımız arasına yepyeni bir model daha ekliyoruz.

Kolay Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

Şık bir bilekliğin yapılışını hazırladık. Bu bilekliği yaparken daima iğneyi dik açılı tutun. İkinci boncukları geçirirken iğneyi dik açılı tutmaya dikkat edin. Aksi takdirde boncuklar ve disket gevşek olacaktır. İğneyi dik açılı tutmaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Boncuk sayısı bir boğum için 4 mm boncuklar ve 11 adet tohum boncuklar. Boncukların tam sayası bileklik boyutlarına göre değişecektir. Şimdi nasıl yapıldığını adım adım resimli olarak görelim.

Kolay Bileklik Yapımı 7

Kolay Bileklik Yapımı 3

Kolay Bileklik Yapımı 4

Kolay Bileklik Yapımı 5

Kolay Bileklik Yapımı 6

Kolay Bileklik Yapımı 1

Kolay Bileklik Yapımı 2

Kolay Bileklik Yapımı

Kaynak :  http://butterfliesandbaubles.com/2017/01/16/easy-swirl-bead-stitched-bracelet/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler