Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Battaniye Modelleri

Bebek battaniyesi modelleri, diz battaniyesi modelleri, hırka modelleri, kırlent modelleri gibi birçok örgüde kullanacağınız bir örnek. Tarifini sizlere şemalı olarak hazırladık. Benzer modelleri daha önce renkli olarak detaylı bir şekilde hazırlamıştık. Çok güzel modellerin yapılışlarını hazırladık sizlere. Kolay battaniye modelleri de onlardan biri. Daha fazla bebek battaniyesi modellerinin anlatımlarına ana sayfadan ulaşabilirsiniz. Çocuk battaniye örgü modelleri ve yapılışları olarak, yatak örtüsü olarak örüp kullanabileceğiniz birçok model var. Bebek battaniye örgü modelleri anlatımlı örneklerde renkli, motifli örgüleri çok kullanıyoruz. Şiş örgü modelleri ile yapılmış modellerde çok güzel oluyor. Sade ve şık. Pirinçli örgü kelebek yapılışı örneği var şiş örgülerden. Harika bir örnek. Hırka modellerinde ve diğer örgülerde de çok güzel duruyor. Hadi şimdi kolay battaniye modellerinin yapılışına geçelim.

Örgü Diz Battaniyesi Modelleri

Bebek battaniyesi veya diz battaniyesi olarak örüp kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz her modeli diz battaniyesine çevirebilirsiniz. Ölçüleri biraz daha küçük yani bebek battaniyesine göre küçük örüp diz battaniyesi olarak kullanabilirsiniz. Puset battaniyesi olarak kullanabilirsiniz. Kolay motiften diz veya puset battaniyesi olarak kullanacağınız bir örneği hazırladık. Ölçülerini 90 x 90 olarak da örüp bebek battaniyesi olarak da kullanabilirsiniz.

Kolay Battaniye Modelleri 1

Battaniyenin motif şeması, ekleme şeması, püskül yapılışı şeması yukarıda verilmiş. Battaniyenin ölçüleri 64 x 96 cm ebatlarında. Köşelerine püskül ekleyerek süslüyoruz.  96 motifte battaniye tamam oluyor. 12 motif yaptığımızda 96 cm ulaşıyoruz. Tabi bu ölçüler, motif büyüklüğü kullanacağınız ipe göre değişecektir. 12 x 12 motif olarak ördüğünüzde 96 x 96 cm ebatlarında bir battaniyeniz olur.

Kolay Battaniye Modelleri 4

Kolay Battaniye Modelleri 3

Kolay Battaniye Modelleri 2

Kolay Battaniye Modelleri

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/4711

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler