Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Keçeden Alfabe Harf Sayı Yapımı

Kızının için, oğlunuz için odasına keçeden alfabe, harf ve sayı ile isimlerini yazmak ister misiniz ? Daha öncede sizlere keçeden çocuklarınız için, eğer satış yapanlar varsa fikir vermesi için birçok çalışma paylaştık. Keçe duvar süsleri, keçe magnetler, keçe palet yapımı, keçe yapımı taç, keçe ev yapılışı ve daha fazlası. Sayfaları ziyaret ederek hepsinin açıklamasına ulaşabilirsiniz.

Keçe Harfler Nasıl Yapılır ?

Keçeden Alfabe Yapımı 5

Keçe üzerine ilk etapta rengi belirledikten sonra üzerine kalıbı yerleştirerek iki adet aynı harften kalıbın şeklini çizelim. Kalıp malzemeler listesinden harf kalıbı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Keçeden Alfabe Yapımı

Harfleri kenar kısımları ve içte dikilecek kısım varsa dikmeye başlayalım. Tamamını dikmeyelim. Biraz açıklık bırakalım.

Keçeden Alfabe Yapımı 1

Bıraktığımız bu açıklıktan elyaf dolduralım ve kalan kısmı da dikelim. Aynı şekilde size verdiğimiz kalıpları kullanarak farklı harfler ve sayılar yapabilirsiniz. Yazacağınız isme karar verdikten sonra tüm harfleri aynı şekilde yapalım. Daha sonra eğer duvara asacaksak arka kısmından iğne ile ip geçirelim.

Keçeden Alfabe Yapımı 2

Keçeden Alfabe Yapımı 3

Tüm harfleri aynı ipi üzerine yerleştirdikten sonra duvara asabiliriz.

Keçeden Alfabe Yapımı 4

Keçe harfler ve keçe sayıları kullanarak istediğinizi yazabilir, farklı süsler oluşturabilirsiniz. Mesela evlilik tarihini, doğum tarihini yazabilirsiniz.

Keçeden Alfabe Yapımı 6

Keçeden Alfabe Yapımı 7

Keçeden Alfabe Yapımı 8

Keçeden Alfabe Yapımı 9

Keçeden Alfabe Yapımı 10

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler