Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kaplumbağa İğnelik Yapımı

İğnelik modellerinden örgü veya kumaş üzerine çalışmalarımız oldu. Şimdi o modeller arasına yeni bir örnek daha ekliyoruz. Kaplumbağa iğnelik yapımı hazırladık. Daha önce plastik su şişesi kapağına basit iğnelik yapımı paylaşmıştık. Dikiş makinesi üzerinde de kullanacağınız, yüzük olarak yapıp kullanacağınız güzel bir model. Dikiş organizer modelleri yapabilirsiniz. Kolay iğnelik yapımı için geri dönüşüm malzemelerini de kullanabilirsiniz. Cam kavanozları süsleyebilirsiniz. Eski makaralarınızı üzerine örgüler, kumaşlar ekleyerek iğnelik olarak kullanabilirsiniz. Yumurta kolilerini, ayakkabı kutularını ve birçok sağlam kutuyu dikiş kutuları, hobi kutuları olarak kullanabilirsiniz.

Dekoratif İğnelik Yapımı

Dekoratif iğnelik modeli için kaplumbağa modelini kullanacağız. İğneler, düğmeler, makaslarınızı koyabileceğiniz güzel bir iğnelik. Dilerseniz üzerine eklemeler yapabilirsiniz.Veya beğenmediğiniz bölümleri çıkartabilirsiniz. Kaplumbağa için kullanacağımız kalıpta yazının içinde mevcut. Kaplumbağa iğnelik yapımı için gerekli malzeme listesi ile başlayalım tarife.

  • Pamuklu kumaşlar
  • İnce keçe
  • Elyaf
  • Kumaşlarla uygun iplikler
  • İğne
  • altıgen kalıp
  • kaplumbağa kalıp
  • Mıknatıs

Malzemelerimiz bu şekilde, Hemen altta kalıpları bulabilirsiniz.

kaplumbağa iğnelik yapımı şablon

Kalıplardan sonra kaplumbağanın kabuk kısmının nasıl yapıldığını fotoğraflarla inceleyelim.

Şimdi kaplumbağayı yapmaya başlayalım. Kumaşın üzerine kalıpları yerleştirip keselim. Ve dikelim. Gerekli yerlere mıknatısları yapıştırmayı unutmayalım. Aşağıdaki adımları takip ederek dikebilirsiniz.

Kaplumbağamız çok güzel oldu değil mi. Seyehatlerde çantanızda taşıyabilir gerekli olduğunda kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.craftpassion.com/sewing-tutorial-turtle-pincushion-with-pattern-2/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler