Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Japon Örgü Modeli Yapılışı

Japonların çok güzel örgü dergisi var. İçinde modellerin ve şemaların olduğu en güzel şiş örgü modellerinden bir dergi. O dergi içinde bulunan şiş örgü örneklerinden bir modelin yapılışını videolu olarak hazırladık. Yine şeması da mevcut. Kaynak kısmında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Japon örgü modeli yapılışı çok şık. Birçok çeşitte iple ve modelde kullanabileceğiniz bir örnek. El örgü kazak modellerinde, el örgü hırka modellerinde, yelek modellerinde, bebek battaniyesinde ve daha birçok örgüde kullanabilirsiniz. Şiş örgü yelek örneklerinde angora iplerle kullanabilirsiniz. Yünlü ipler, akrilik ipler gibi birçok ip kullanarak örebilirsiniz. Örgü modellerinde keyifle kullanacağınız en yeni örgü modellerinden. Videolu anlatımlı örneği benim gibi dil bilmiyorsanız ellerini takip ederek örebilirsiniz. Yabancı örgü modellerinde ben o şekilde yapıyorum.

Japon Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Şiş örgü modellerinden kanatları andıran, balık sırtına benzeyen çok güzel bir ajurlu örgü modelleri örneği. Modeli gördüğünüzde örnek zor gelebilir. Karışık gelebilir ama bildiğimiz şiş örgü tekniklerinden oluşuyor şemayı veya videoyu takip ettiğinizde kolay olduğunu göreceksiniz. Deseni hatırlamak, takip etmek kolay. Örgü şal modelleri, ajurlu battaniye modelleri, örgü panço modelleri gibi birçok örgü örmek için uygun. Şemada olan 7, 8, 12 sıralar videoda farklı. Videoyu çeken arkadaşımız değişiklik yapmış. Siz isterseniz orjinal şemaya göre örebilirsiniz.

Japon örgü modeli yapılışı 12 ve katları +1  kenar ilmeği ve +2  şişe ilmek atılarak başlanıyor. 14 tur tekrarından oluşuyor. Şimdi şemayı görelim.

Japon Örgü Modeli Yapılışı 1

Örgü önden ve arkadan aşağıdaki gibi görünüyor.

Japon Örgü Modeli Yapılışı 2

Japon Örgü Modeli Yapılışı

Videoda şişe 39 ilmek atılarak başlanmış. Şimdi Japon örgü modelinin nasıl yapıldığını izleyelim.

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/ajurnyi-iaponskii-uzor–99-v-vide-krylev-5e6f2bc4d965b421effcd1ae

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler