Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Herkesin Beğeneceği Yazlık Örgü Bluz

Yaz aylarında örgü olmaz demeyin! Yazlık örgü bluz modeli o kadar şık ve estetik ki sizin de bir tane örmek isteyeceğinize eminiz. Yapımı da o kadar kolay ki çok kısa bir süre de bitireceğiniz yapımı son derece basit bu, yaz ayında püfür püfür duracak model ile belki sevdiklerinize bile birkaç adet bu şık bluzu yapacağınızı düşünüyoruz. Dilerseniz daha önce paylaştığımız dantel bluz modelini de inceleyebilirsiniz.

Tüm yapım aşamalarını resimleri ile birlikte size sunmak için derlediğimiz bu yazlık bluzumun nasıl yapıldığına gelin birlikte bakalım.

Yazlık Örgü Bluz Nasıl Örülür?

Yazlık bu bluzu örerken yün ip kullanamayacağınız için bambu iplerden ya da bebe yün olarak da geçen yazlık ipleri tercih etmelisiniz. Bu model için yünün numarası 2,5 tutulmuştur. Şiş numarası olarak 5 numara şiş kullanıyoruz.

Şişimize 90 ilmek atarak işe başlıyoruz. 4 sıra horoşa örerek devam ediyoruz. Modelimize şeklini veren erişte modeli için bundan sonra yapmamız gereken ise şu; ilk ilmeği düz örerek başlangıç yapıyoruz. İpi sağda tutuğumuz şişe iki kere doluyoruz. Doladıktan sonra tekrar normal örüyoruz. Yani 1 tane örüp ardından 2 doluyoruz. Sıranın sonuna kadar böyle devam ediyoruz.

Herkesin Beğeneceği Yazlık Örgü Bluz

Herkesin Beğeneceği Yazlık Örgü Bluz 1

Diğer sırada ise; bir ilmeği örüyor, iki adet önceki sırada dolamış olduğumuz ilmeği boşa çıkartıyoruz. Bu sayede erişte modelimiz ortaya çıkmış oluyor. Bu işleme aynı şekilde devam ediyoruz. Modelin şeklinden kaynaklı olarak uzunluk çok rahat bir biçimde ilerliyor ve kısa bir süre içinde bluzu ortaya çıkartabilirsiniz. Koltuk altına kadar 13 tane erişte modeli kadar ilerliyoruz.

Herkesin Beğeneceği Yazlık Örgü Bluz 2

Herkesin Beğeneceği Yazlık Örgü Bluz 3

Koltuk altı için ise hem sağdan hem de soldan 6 şar ilmek kadar horoşa örmemiz gerekiyor. Koltuk altı düzgün görünebilmesi adına 6 ilmek haroşa örüyoruz. Sona geldiğimizde yine 6 ilmek haroşa örüp, 10 sıra haroşa kol evi için örüyoruz.

Herkesin Beğeneceği Yazlık Örgü Bluz 4

Herkesin Beğeneceği Yazlık Örgü Bluz 5

Elde ettiğimiz bu parça bluzun bir yüzü olmuş oluyor. 1 adet daha aynı şekilde örerek diğer tarafına da elde ederek bu iki parçayı birbirine yakalarından ve yan kenarlarından dikiyoruz.

Yakadan 10 ilmek sağ ve soldan, kayık yakayı dikerek elde ediyoruz.

Herkesin Beğeneceği Yazlık Örgü Bluz 6

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler