Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hello Kitty Penye Sepet Nasıl Yapılır?

Herkese selamlar, hello kitty sepeti yapalım birlikte ben çamaşır makinesi üzerine havluluk boyutunda yaptım. sizinle paylaşmak istiyorumm. hadi başlayalım…

tabanı için 6 sık iğne yapıp ikinci sırada hepsine çift üçüncü sırada da hepsine çift batıyoruz. dördüncü sırada hepsine tek batıyoruz. beşinci sıra bir tek bir çift. altınca sıra hepsi tek. “klasik yuvarlak taban yapımı” bu şekilde ne kadar büyük isterseniz yapabilirsiniz.

Hello Kitty Penye Sepet Nasıl Yapılır?

daha sonra bildiğimiz üzere tabanı bittikten sonra istediğimiz boyuta kadar yükseltiyoruz. ben 8 sıra yaptım. 9. yani son sırada kulakları yapacağımız için ilmekleri saymalısınız iki kulak arası en az 6 sıra olmalıdır. bir kulak için 5 ilmek kullanacağız. kulağın ilk ilmeği bir tane tekli trabzan bir tane ikinci ilmeği ikili trabzan üçüncü ilmeğine isi üç tane üçlü trabzan, dördüncü ilmeğe tekrar bir tane ikili trabzan bit tane tekli trabzan yapıyoruz. sepeti için penye ip ve 8 numara tığ kullandım. Gözler ve burun için coton ip ve 2.10 mm lik tığ kullandım. sihirli halka içine iki zincir çekip 11 tane ikili trabzan yapıyoruz ve kaydırma zinciri ile bağlıyoruz. kurdele için tekrar penye ip ve 8 numara tığımızı alıyoruz. sihirli halkaya üç zincir çekiyoruz. 5 tane ikili trabzan yapıyoruz. tekrar 3 zincir çekip kaydırma zinciri ile bağlıyoruz. tekrar 3 zincirle başlıyoruz ve ardından 5 tane 2 li trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip kaydırma zinciri ile bağlıyoruz. ve en zevkli kısmına geldik. sihirli halkayı çekip sıkıştırıyoruz sıkı sıkı bağlıyoruz ve ipi ortaya sarıyoruz. iştee fiyongumuz da hazır şimdi sadece dikiş ipiyle uygun yerlere dikmek kaldı. gözlerini diktikten sonra gözleri yaptığımız iple kirpiklerini yapıyoruz.

herkese kolay gelsin umarım düzgün anlatabilmişimdir. tekrar daha güzel modellerle görüşmek üzere.. :)

Hello Kitty Penye Sepet Nasıl Yapılır? 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler