Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı

Bebek patiklerinden sizlere çok sevimli bir modelin yapılışını hazırladık. Şemalarla anlatımını hazırladık. Hello Kitty bebek patik yapılışı. Aynı sayıların üzerinde değişiklikler yaparak farklı model patiklerde örebilirsiniz. Örgü çiçek modellerinden süslemeler yapabilirsiniz. Püskül ekleyebilirsiniz. Bebek patiklerinden tığ işi ile ördüğümüz bir örnek. Bebek el örgüsü modellerinde çiçekli bir patiğin yapılışını hazırlamıştık. Oradaki patiğin üzerine de farklı çiçekleri ekleyebilirsiniz. Anlatımlı bebek sandalet yapımı da yaz için çok güzel düğmeli bir model. % 100 pamuklu ipler kullanmıştık. Sizde elinizde olan iplerle veya pamuklu iplerle örebilirsiniz. Şimdi yeni modelimiz bebek patikleri modellerinin anlatımına geçelim.

Bebek Patikleri Örgü

Hello Kitty bebek patik yapılışını sizlere adım adım fotoğraflarla şemalı olarak hazırladık. Zincir, sık iğne, trabzan yapmayı biliyorsanız bu patiği rahatlıkla örebilirsiniz. Taban için zincir çekip zincirin her iki tarafını örerek patik tabanı yapımını tamamlıyoruz. Şimdi patiğimizin taban şemasını görelim.

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 14

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 2

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 7

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 11

10 zincir çekip tabana başlıyoruz. 3 turda tabanı bitiriyoruz. Daha sonra üst kısma geçiyoruz. Yine sık iğneler, trabzanlarla devam ediyoruz.

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 1

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 10

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 5

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 12

Sıra geldi bağcığın şemasına. Yine zincir üzerine trabzan yapıyoruz.

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı

Şimdi Hello kitty ile örgü fiyonkun şemasını görelim. Örgü fiyonk ve örgü hello kitty motif yapılışını farklı örgülerinizi süslemek içinde kullanabilirsiniz.

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 15

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 6

Şemada x ler sık iğne, daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Siyah noktalar ilmek kaydırma. V ler artırma aynı yere 2 kez batma anlamına geliyor. Şemaları bu şekilde okuyarak rahatlıkla örebilirsiniz. Örmek istediğiniz yaşa göre zincir çekip ayarlayarak patiklerinizi örebilirsiniz.

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 8

Patik bittiğinde çok güzel görünüyor. Her renk ile örebilirsiniz.

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 9

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 3

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 13

Hello Kitty Bebek Patik Yapılışı 4

 

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/6857/zhifa

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler