Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Boyunluk ve Şapka Yapılışı

Tığ işi örgü modelleriyle devam ediyoruz. Sırada çok güzel bir takımın yapılışı var. Örgü boyunluk modelleri ve örgü bere modellerinden bir takım. Boyunluğumuz düğmeli. Kolay örgü boyunluk yapılışını severek öreceksiniz. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Örgü şapka modelleri de öyle. Her yaş için her beden için örülebilecek örneklerden. Fıstıklı boyunluk ve şapka yapılışı örneğini farklı örgülerimizde de kullanabiliriz. Mesela yelek modelleri güzel olur. Örgü puf modellerinde kullanabiliriz. Paspas modelleri, etol şal modelleri güzel olur. Hırka modelleri örebiliriz. Bebek örgülerinde kullanabiliriz. Çok güzel hırkalar olur bence. Şuan için aklıma gelen örnekler bunlar. Eğer sizin de aklınıza gelen fikirler olursa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Boyunluk ve Şapka Nasıl Örülür?

Tığla şapka ve boyunluk örüyoruz. İkisi de kolay. Boyunluğumuzu püskül ve düğmelerle süslüyoruz. Şapkamızda tığ işi lastik kullanıyoruz. Bittiğinde kürk ponponla süslüyoruz. Dilerseniz aynı renk veya uyumlu renklerle ponponlar yaparak şapkamızı süsleyebiliriz. Fıstıklı boyunluk ve şapka yapılışı tarifinde ilk olarak boyunlukla başlayalım.

Boyunluk 5,5 mm tığla örülüyor. Boyutları 75 cm uzunluğunda, 20 cm genişliğinde. Sizde istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Boyunluğa 108 zincir çekerek başlıyoruz. Sonrasında videoda olduğu gibi örmeye başlıyoruz. Önce boyunluğun nasıl durduğuna bakalım.

Fıstıklı Boyunluk ve Şapka Yapılışı

Fıstıklı Boyunluk ve Şapka Yapılışı 1

Fıstıklı Boyunluk ve Şapka Yapılışı 4

Fıstıklı Boyunluk ve Şapka Yapılışı 2

Fıstıklı Boyunluk ve Şapka Yapılışı 6

Fıstıklı Boyunluk ve Şapka Yapılışı 7

Sıra geldi şapkayı örmeye. İlk olarak şapkanın nasıl durduğuna bakalım. Sonrasında şapka nasıl örülür videosunu izleyeceğiz.

Fıstıklı Boyunluk ve Şapka Yapılışı 3

Kaynak : https://yarnandchai.com/malia-buttoned-cowl/

www.yarnandchai.com/malia-infinity-scarf/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler