Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fare Dişi Örgü Modeli

Bebek örgü modellerinde çok kullanılan güzel çıtır çıtır bir örnek. Fare dişi örgü modeli. Bebek yelek modellerinde, bebek şapka modellerinde, bebek battaniyesinde, bebek hırka modellerinde keyifle kullanabilirsiniz. İki renkli veya daha fazla renkli iplerle kendinize ördüğünüz örgülerde de kullanabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde fare dişi kapşonlu bebek hırkası paylaşmıştık. Çok şık bir hırka oldu. Torunlarınıza, çocuklarınıza hemen örebilirsiniz. Erkek bebek örgü ceket modelleri ve yapılışları paylaşmıştık. Aynı sayıları kullanarak işkembe örneği yerine fare dişi örgü modelini kullanabilirsiniz. Bebek patiklerinde de çok güzel duracak bir örnek. Örgü bebek botu yapabilirsiniz. Alt kısmı düz örgü bacak kısmına gelen yerleri fare dişi örneğini kurabilirsiniz. Püsküllerle küçük ponponlarla süsleyebilirsiniz. Kolay ve çıtır çıtır duran bir örnek. Hadi nasıl örüldüğüne geçelim.

Fare Dişi Örgü Modeli Anlatımlı

Fare dişi örgü modeli her türlü modeli yakışan çıtır çıtır bir örnek. Şimdi detaylı yapılışı ile örneğin nasıl yapıldığını inceleyelim. Şişinize ilmek atarken tek sayıda  atarak başlayabilirsiniz. 4 turdan oluşuyor model. 4 turun tekrarını yaparak istediğiniz örgüde kullanabilirsiniz. Model için az sayıda ilmek attıktan sonra ilk sırayı ters olarak örelim. 2. tura geldiğimizde tüm ilmekleri düz olarak örelim. 3. turda yine ters olarak örüyoruz. 4. tura geldiğimizde düz olarak örüyoruz. 5. turda tekrar ters yüze gelmiş oluyoruz. Bu turda modeli kurmaya başlıyoruz. Model ters kısımda kuruluyor. Modeli kurmaya başlayalım.

İlk ilmeği örmeden aldık. 2. ilmeğin içinden değil altından batarak düz ördük. 1 ters ördük. Sonra tekrar alttan batarak düz ördük. tur sonuna kadar bu şekilde örüyoruz. Arkayı düz örerek yine tura başlıyoruz.

Eğer lastik örecekseniz modeli lastikten sonra kurabilirsiniz. 3 sıra düz, 1 sıra terse gelince modeli kuruyoruz. Videoda anlatıldığı gibi direk modeli kurarak da başlayabilirsiniz tersten, yada 3 sıra ördükten sonra da başlayabilirsiniz. Şimdi videolu anlatımla fare dişi örgü modeli yapılışını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler